• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
Kore Kültür Günü Etkinliği Düzenlendi

Kore Kültür Günü Etkinliği Düzenlendi

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Yozgat Bozok Üniversitesi işbirliğinde iki ülke arasında kültürel etkileşimi sağlamak ve kültürel değerleri kaynaştırmak amacıyla Kore Kültür Günü etkinliği düzenlendi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde Kore’nin tarihi, sanatı ve kültürel zenginliklerinin sergilendiği etkinlikte Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileri Kore kıyafetlerini denemek için uzun kuyruk oluşturdu. Kore kıyafetlerini giyinen üniversitemiz öğrencileri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ayrıca etkinlikler kapsamında Kore filmi gösterimi, iki ülke ilişkileri ile Kore’de eğitim ve Kore dili tanıtım seminerleri düzenlendi.

Kore Cumhuriyet Büyükelçiliği Müsteşarı Dong-Woo CHO yaptığı açıklamada “Biz Kore ve Türkiye kardeş ülkeyiz. İki millet arasındaki ilişkinin pekişmesi için Kore’yi daha iyi tanıtmak için Türkiye’yi dolaşarak etkinlik düzenliyoruz. Bugün Yozgat Bozok Üniversitesinde Yozgat’ta Kore kültürünü tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. İlgi çok güzel, Yozgat’ta ilk defa program düzenledik. Öğrencilerden büyük ilgi gördük. Kore kıyafetlerini giymek için sıraya girdiler. Onu denemek öğrenciler için iyi oldu” dedi.

Daha sonra yöresel kıyafetleriyle seyircilerin arasından ellerinde davul ve çeşitli enstrümanlarla sahneye çıkan sanatçılar gösterilerini sergiledi. Dans, gösteri ve vurmalı çalgı dinletisi izleyicilerden alkış aldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı programın sonunda Yozgat Valisi Kadir Çakır ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Koreli sanatçılara çiçek taktim etti.

Koreli sanatçılar ile katılımcıların hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM