• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Koruma Kurulu’ndan Şefkat Eli

Koruma Kurulu’ndan Şefkat Eli

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün maddi durumları yetersiz olan yükümlülerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye ve giyecek yardımı yaptı.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin’le birlikte faaliyetlerini artırıyor.

Bir yandan eski yükümlülerin topluma kazandırılması projesi kapsamında hüküm giymiş ama cezasını çekerek tekrar toplum içine çıkan insanları iş sahibi yaparak, topluma kazandırılması projesi ile bir çok kişiyi iş sahibi yapan kurul, yükümlülerin eğitim gören çocuklarını da unutmadı.

Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu faaliyetlerini artırıyor.

“KORUMA KURULUNDAN KIRTASİYE VE GİYECEK YARDIMI”

Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu tarafından yükümlülerin eğitim gören çocuklarının eğitimlerine destek sağlamak amacıyla kırtasiye ve giyecek yardımında bulundu.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından belirlenen yükümlülerin çeşitli okullarda eğitim gören 15 çocuğa kırtasiye ve giyecek yardımı Boğazlıyan Ticaret Borsası Başkanlığı ve Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile işbirliği yapılarak gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, başkanlığında toplanan kurul üyeleri maddi durumları yetersiz olan yükümlülerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye ve giyecek yardımlarında bulunuldu.

Boğazlıyan Adalet Sarayı toplantı salonunda düzenlenen programa; Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Önalan, Boğazlıyan Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan ve Boğazlıyan Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Zekeriya Tuncer ile yükümlüler katıldı.

Programda bir açıklama yapan Koruma Kurulu Başkanı ve Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, yükümlü çocuklarının eğitimlerine koruma kurulu olarak destek verildiğini, çocukların eğitim ve öğrenimlerinin önemli olduğunu söyledi.

Yükümlülerin topluma kazandırılmasında, kanunlara ve toplumsal kurallara uyum sağlamalarında Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce yapılan eğitim ve iyileştirme çalışmaların çok önemli olduğunu ifade eden Şahin, “Koruma Kurulu’nun yapmış olduğu yardım, eğitim ve iyileştirme çalışmaları önemli faaliyetlerden birisidir. Bu kapsamda; Koruma Kurulu’na destek veren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Ticaret Borsası Başkanlığına teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından kurul üyeleri; belirlenen 15 çocuğun ailelerine kırtasiye ve giyecek yardımlarında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM