• DOLAR
  12,4032
  %0,28
 • EURO
  14,0104
  %0,01
 • ALTIN
  712,16
  %-0,10
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Koruma Kurulu’nun Şefkat Eli

Koruma Kurulu’nun Şefkat Eli

Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu yardımıyla eski yükümlü kendi işini kurdu.

Eski yükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla bu tür projelerin devam edeceğini belirten Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, hüküm giymiş ama cezasını çekerek tekrar toplum içine çıkmış insanları iş sahibi yaparak onların topluma kazandırılmasına Koruma Kurulu’nun yardımcı olduğunu söyledi.

“Eski Hükümlü İş Sahibi Oldu”

Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu tarafından açılan ‘Girişimcilik Kursu’na katılarak belgesini alan eski yükümlü, süt üretimi yaparak kendi işini kurdu.

Eski yükümlü oldukları için iş bulmakta zorluk çeken vatandaşlar, Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu ve İşkur desteğiyle iş sahibi yaparken, eski yükümlülere sağlanılan destekler girişimcilere de umut oluyor.

Bu kapsamda sağlanan hibe destekleriyle eski yükümlülerin iş kurması sağlanıyor.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için başvuruda bulunan eski yükümlü sağlanılan destek ile büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak hem tarım sektörüne hem de aile bütçesine katkı sağlıyor.

Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu tarafından açılan ‘Girişimcilik Kursu’na katılarak belgesini alan eski yükümlü S.B., Koruma Kuruluna süt üretimi yaparak kendi işini kurmak istediğini belirtti.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce projesi hazırlanan, Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce de değerlendirilen ve projesi onaylanan yükümlü ile üç yıllık sözleşme imzalanıp, üç adet süt ineği alınarak, yükümlüye teslim edildi.

-“BAŞSAVCI ŞAHİN; ZİYARET ETTİ”-

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, beraberinde  Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Önalan’la birlikte eski yükümlü S.B.’yi köyünde ziyaret etti.

Başsavcı Murat Şahin, eski hükümlülerin meslek sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla Koruma Kurulu tarafından planlanan meslek kurslarına katılımın önemine değinerek, “Süt üretimi yapmak için kurula başvuruda bulanan S.B. isimli vatandaşımız kendi işini kurdu ve süt üretimi yaparak ailesinin geçimini sağlıyor” dedi.

Başsavcı Şahin, süt ineklerinin sağlıklı ve bakımlı olduğunu gördüklerini, eski yükümlülerin topluma kazandırılması noktasında yapılan çalışmaları yerinde görmekten ise mutlu olduğunu dile getirdi.

Eski yükümlü S.B. ise, köyde süt üretimi yaparak geçimini sağladığını söyledi. S.B., ineğin bir tanesinin doğum yaptığını ve kendi işini kurmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, kendisine desteklerini esirgemeyen tüm yetkililere teşekkür ettiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM