• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
‘KORUYUCU MELEKLER BOĞAZLIYAN’DA

‘KORUYUCU MELEKLER BOĞAZLIYAN’DA

Avrupa’da yaşayan gurbetçiler Boğazlıyan’da ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmadı. ‘Önce İnsan Sloganı’ ile yola çıkan Gıda yardımı başta olmak üzere kışlık yakacak yardımı ile de gönüllere dokunan gurbette bulunan hemşehrilerimiz tarafından insani yardım amaçlı faaliyet gösteren Hafaza Aid Uluslararası Organizasyon hayır kurumu uluslararası faaliyet gösterse de baba ocağı Yozgat’ı unutmuyorlar.

GURBETTEN SILAYA UZANAN YARDIM KÖPRÜSÜ

Gurbetten Sılaya Uzanan Yardım Köprüsü Boğazlıyan’a Uzandı.

Avrupa’daki hayırsever gurbetçiler tarafından kurulan Hafaza Aid Uluslararası Organizasyon Yardım köprüsü Boğazlıyan’a ulaştı.

BABA OCAĞINI UNUTMUYORLAR

Hafaza ismi ile tanınan ve ‘Koruyucu Melekler’ anlamına gelen Hafaza’lılar gurbette bulunan hemşehrilerimiz tarafından insani yardım amaçlı faaliyet gösteren hayır kurumu uluslararası faaliyet gösterse de baba ocağı Yozgat’ı unutmuyorlar.

2021 yılında Avrupa’daki gönüllü hayırsever vatandaşlar tarafından kurulan Hafaza Aid Organizasyon Uluslararası Yardım köprüsü Boğazlıyan’ı da unutmadı.

Kurulduğu yıldan itibaren Yozgat ve ilçelerinde hayat mücadelesi veren ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunan gerek Ramazan Gıda Kumanyaları gerekse Kışlık Yakacak ve Gıda Yardımlarıyla gönüllere dokunan ve ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanlarında olduklarını hissettiren ‘Koruyucu Melekler’ 2023 yılının ilk haftalarında da başta Boğazlıyan’a bağlı Yoğunhisar, Ovakent Aşağı Hasinli, Özler, Fehimli, Yazıçepni, Oğulcuk, Bahariye ve Esentepe köylerinde ihtiyaç sahibi birçok vatandaşa gıda yardımında bulundu.

Hafaza Aid Uluslararası Yardım Organizasyonu yetkilisi Mehmet Hansu, 2021 yılında Avrupa’daki gönüllü hayırsever vatandaşlar tarafından insani yardım amaçlı kurulan Hafaza’nın sosyal sorumluluk çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzattığını söyledi.

Hedeflerinin daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmak olduğunu açıklayan Hansu, 2 yıl önce kurdukları Hafaza’nın Avrupa’daki hayırseverlerin yardımlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında köprü görevi gördüklerini ve ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Yardımlarla kalplere dokunmak ve hayırla yad edilmek, gurbette de olsak doğduğumuz yeri unutmadığımızı göstermek için titizlilikle çalışmaların devam edeceği bilgisini paylaşan Hansu, yardımda bulunan hayırseverler ile Türkiye’de yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında katkı sağlayan gönüllü vatandaşlara teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM