• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KOSGEB İŞ KURMAK İSTEYENLERE KAPILARI AÇIYOR

KOSGEB İŞ KURMAK İSTEYENLERE KAPILARI AÇIYOR

“KOSGEB Online Girişimcilik Eğitimi İle İş Kurma Fırsatı Sunuyor”

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa IŞIK, KOSGEB’in Girişimcilik Eğitimi programı hakkında önemli bilgileri paylaştı. Programın, yeni işletme sahiplerini desteklemeyi hedeflediği ve online olarak E-Devlet üzerinden erişilebilir olduğu vurgulandı.

KOSGEB, girişimcilerin kendi işlerini kurmalarına ve iş dünyasında başarılı olmalarına yardımcı olmak amacıyla Online Girişimcilik Eğitimi programını sunuyor. Girişimcilik eğitimi, Girişimci Adaylarının iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmeleri için önemli bir adım olarak öne çıktı.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri, E-Devlet üzerinden online olarak erişilebilir ve başvuru ile katılım ücretsiz. Bu sayede, girişimci adayları istedikleri zaman, günün her saatinde eğitimlere katılabilirler. Eğitimleri tamamlayan girişimci adayları, Girişimcilik Belgelerini E-Devlet üzerinden alabilecekler.

Girişimci adayları için önemli bir husus ise, işletmelerini resmi olarak açmadan önce Girişimcilik Eğitimini tamamlamaları gerektiği. İşte bu eğitimler, girişimcilere gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak iş dünyasında başarılı olmalarını desteklemektedir.

Geleneksel Girişimcilik Eğitimi, ticaret veya hizmet sektörlerinde işyeri açmak isteyen girişimcilere yönelik olarak sunuluyor. İleri Girişimcilik Eğitimi ise imalat veya bilişim sektörlerinde işletme kurmak isteyen girişimciler için tasarlandı. Ancak, İleri Girişimci Eğitimine katılmak isteyenlerin önce Geleneksel Girişimcilik Eğitimini tamamlamaları gerekmektedir.

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa IŞIK, daha fazla bilgi almak isteyen girişimci adaylarının KOSGEB Yozgat Müdürlüğü ile iletişime geçebileceklerini belirtti.

Girişimcilik Eğitimi, iş kurma hayali kuran bireyler için önemli bir fırsat sunuyor. KOSGEB’in bu programları, girişimcilerin iş dünyasında başarılı olmalarına yardımcı olacak bilgi ve desteği sağlama amacı taşıyor. Bu eğitimlerle, iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmek isteyenler, iş dünyasına daha hazır ve bilgili bir şekilde adım atabilir, Girişimciler için bu fırsatlar, iş dünyasında başarılı bir gelecek inşa etmek isteyenler için büyük bir avantaj sunuyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM