• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KOSGEB’TEN İŞLETMELERE UYARI

KOSGEB’TEN İŞLETMELERE UYARI

İşletme Beyanlarını Güncelleyin!

Yozgat KOSGEB İl Müdürlüğü, Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ’ler) rekabet güçlerini artırmak, kurumsallaşmalarını desteklemek ve öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uyguladığı destek programları hakkında önemli bir uyarıda bulundu.

Destek Programları KOBİ’lere Ne Sağlıyor?

KOSGEB destek programları, işletmelerin rekabet güçlerini artırmak ve kapasitelerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Bu programlar, geri ödemesiz ve geri ödemeli destekler sunar ve İmalat, Bilişim, Ticaret ve Hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ ölçeğindeki işletmeler için geçerlidir.

Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Başvurular, KOBİ’ler tarafından KOSGEB’in resmi web sitesi olan www.kosgeb.gov.tr üzerinden online olarak yapılmaktadır. Ancak başvurular öncesinde işletmenin belirli koşulları sağlaması gerekmektedir.

İşletme Beyanları Güncel Olmalıdır!

KOSGEB İl Müdürlüğü, destek programlarına başvuruda bulunacak işletmelerin, İşletme Beyanlarını güncellemeleri gerektiğini vurguladı. Bu güncellemenin işletmenin niteliğini ve sınıfını belirlemek için KBS Sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. Yani, işletmelerin 2022 yılı mali bilanço verilerini KBS sistemine girmeleri gerekmektedir. Beyanın eksiksiz ve doğru olarak sisteme girmesi durumunda otomatik olarak onaylanacaktır.

Kayıt Olmayan veya Beyanı Güncel Olmayan İşletmeler: Dikkat!

KOSGEB Veri Tabanında kaydı bulunmayan veya İşletme Beyanı güncel olmayan işletmelerin, öncelikle e-devlet kullanıcı adı ve şifresi ile KBS Sistemi üzerinden online olarak KOSGEB Veri Tabanına kayıt olmaları ve İşletme Beyanını güncellemeleri gerekmektedir.

Detaylı Bilgi ve Destek İçin:

İşletmeler, KOSGEB Veri tabanına kayıt, İşletme Beyanı güncelleme ve Destek Programlarına başvuru süreçleri hakkında daha fazla bilgi için KOSGEB Yozgat Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler.

Bu uyarı, KOBİ’lerin KOSGEB desteklerinden tam olarak faydalanabilmeleri için önemli bir adımı temsil ederken, İşletme sahipleri ve yetkilileri, gerekli güncellemeleri yaparak bu desteklerden yararlanma şansını yakalayabilirler.

Ayrıca; İşletmelerin, KOSGEB Veri tabanına kayıt, İşletme Beyanı güncelleme ve Destek Programlarına başvurular hakkında ayrıntılı bilgileri KOSGEB Yozgat Müdürlüğünden alabilecekleri kaydedildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM