• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Köyler Sıcak Asfaltla Buluşuyor

Köyler Sıcak Asfaltla Buluşuyor

Yozgat Valiliğinin KÖY-DES Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl başlattığı BSK sıcak asfalt çalışması bu yıl da yine start aldı. E-5 Karayolu kalitesinde köyler yola kavuşurken, Vali Kemal Yurtnaç, köy yollarının uzun süre bozulmadan hizmet vermesini sağlayacak otoban kalınlığındaki yolların her yıl 100’er kilometrelik mesafelerle yapılacağını söyledi.

Yozgat Valiliğinin KÖY-DES Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl başlattığı BSK sıcak asfalt çalışması Çadırardıç grup yolunun asfaltlanmaya başlamasıyla bu yıl yine start aldı.

Çadırardıç grup yolu sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Kemal Yurtnaç, köy yollarının uzun süre bozulmadan hizmet vermesini sağlayacak otoban kalınlığındaki yolların her yıl 100’er kilometrelik mesafelerle yapılacağını söyledi.

Vali Yurtnaç, asfalt makinesine binerek yola asfalt serme işlemi gerçekleştirerek teknik ekipten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra silindirin direksiyonuna geçen Vali Yurtnaç burada gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Yozgat’ta alt yapı yatırımlarını İl Özel İdaresi kanalı ile yapıyoruz. İl Özel İdaresi bir yerel idare birimidir. Yerelde çalışır, yerele hizmet verir ve yerelde hesap verir. Bu maksatla Özel İdarenin yaptığı yatırımlar birebir vatandaşa odaklı yatırımlardır” dedi.

Yozgat’ta 4 bin 300 kilometre köy yolu ağı bulunduğunu hatırlatan Vali Yurtnaç, geçen yıldan itibaren köy yollarını daha kaliteli hale getirmeye başladıklarını söyledi.

KÖY YOLLARIMIZIN KALİTESİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR

Yola serilen BSK denilen ve halk arasında sıfır asfalt olarak ifade edilen 50 santimetre kalınlığında asfaltla kapladıklarını kaydeden Vali Yurtnaç, şunları kaydetti;

“Yollarımızın özellikle alt yapısını sağlamlaştırıyoruz. Bu yol bundan sonra ömürlük bir yol olacak. Yani bir dahaki sene bu yolun yapılmasına ihtiyaç olmayacak. Geçen sene Sarıkaya ile Doğankent arasında Karayakup Beldesinde 16 kilometrelik bir yolumuzu BSK sıcak asfalt ile kapladık. Bu sene de Çadırardıç yolumuzu yapıyoruz. Burada 2 bin 900 kişi bu yolu kullanacak. Burası bizim köy grup yolumuz. Dolayısıyla her sene kaliteyi artıracağız, bundan sonra da köy yollarımızı her yıl 100’er kilometre ile asfaltlayacağız ve vatandaşımızın hizmetine sunacağız.”

Yolların korunması ve artan kazalar hakkında uyarılarda bulunan Vali Kemal Yurtnaç, “Vatandaşlarımız ve köylülerimiz bu yolu gelişi güzel kazmayacak ve trafik kazaları konusunda da dikkatli gidecek. Son zamanda yine trafik kazaları artmaya başladı. Evvelden Türkiye’de yol kalitesi konusunda sıkıntılar vardı, yoldan kaynaklı kazalar meydana geliyordu. Ama bakıyoruz ki son zamanlarda meydana gelen kazaların birçoğu sürücü hatalı. İnşallah vatandaşımız da buraları sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanacak. Ben bu yolu kullanacak olan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

E-5 KALİTESİNDE YOL YAPILIYOR

Köylerinin E-5 Karayolu kalitesinde bir yola kavuştuğunu söyleyen Çadırardıç Köyü Muhtarı Çelebi Şahin ise, “Bu güne kadar bu kalitede yolumuz yoktu. Bu yolumuz E-5 gibi yapılıyor. Sayın Valimiz, genel sekreterlerimiz, il genel meclisi üyelerimiz, meclis başkanımız çok emek verdiler. Yaptıkları işler için teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Burası köy yolu ama bundan sonra buraya uçak da inebilir helikopter de inebilir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM