• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KÖYLERİN YAŞAM STANDARTI ARTIRILIYOR

KÖYLERİN YAŞAM STANDARTI ARTIRILIYOR

Yozgat İl Genel Meclis Başkanvekili ve AK Parti Çayıralan İl Genel Meclis üyesi Abdulbaki Karataş, köylerde devam eden kilit taş çalışmalarının bayram tatilinin ardından kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

Yozgat İl Genel Meclis Başkanvekili ve AK Parti Çayıralan İl Genel Meclis üyesi Abdulbaki Karataş, bayram öncesi başlayan kilit taş teslimlerinin 9 günlük tatilin ardından hız kesmeden sürdürüleceğini duyurdu.

Karataş, “Çayıralan’da kimsenin ayağı çamura değmeyene kadar kilit taş işine devam” sloganıyla hareket ettiklerini belirtirken, “Çayıralan’da tüm köyleri kilit taş ile ilmek ilmek kaplıyoruz” dedi.

Karataş, Yozgat köylerine kıyasla Çayıralan köylerinin kilit taş oranı bakımından çok daha ileride olduğunu vurgulayarak, “Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun ayağı çamura değmeyecek duruma getirdik. Köylerimizin ana merkezleri tamamlandı. Bu yıl yapacağımız taşlarla da köylerimizi oran olarak daha da yukarılara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Kilit taş ihalesinin Çayıralan Kaymakamlığı tarafından mal alımı ve anahtar teslimi olmak üzere iki grupta gerçekleştirildiğini belirten Karataş, bazı köylerin işçilik ve alt malzeme teminini kendilerinin üstlendiğini, bazı köylerin ise işçilikli anahtar teslimi yöntemini tercih ettiğini ifade etti. Bu sebeple, işçiliklerini üstlenen köylere destek olmak amacıyla anahtar teslimi yapılan köylere göre iki kat kilit taşı sağlanacağını dile getirdi.

Karataş, “Bizim tek derdimiz; Çayıralan Köylerinde yaşayan tüm kardeşlerimizi bir an önce çamurdan kurtarıp, şehirde yaşayan bir vatandaşın konforunu köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza da kazandırmaktır. AK Parti hizmetin ta kendisidir. Bizim de hizmetten gayri hiçbir derdimiz yoktur” diyerek, hizmetlerin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasi ekibe, Yozgat Valiliği’ne, Yozgat İl Özel İdare Genel Sekreterine, İl Genel Meclis Başkanı ve Çayıralan Kaymakamlığı’na teşekkürlerini iletti.

Kilit taş uygulamasının bayram tatilinin ardından devam etmesi, köylerde yaşayan vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefliyor.

Bu gelişmelerle birlikte, Çayıralan köylerinde kilit taş uygulamasının planlanan şekilde ilerlemesi ve köylülerin konforunu artırması bekleniyor. AK Parti Çayıralan İl Genel Meclis üyesi Abdulbaki Karataş, hizmetlerin devam edeceğini vurgulayarak, köylerde yaşayan vatandaşların memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM