• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
KÜLLİYE’DE YOZGAT KONUŞULDU

KÜLLİYE’DE YOZGAT KONUŞULDU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat Oktay, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı makamında kabul etti.

Kabulde ihtisas alanı olan endüstriyel kenevirin bütün biyokütlesinin ekonomiye kazandırılmasına yönelik geçtiğimiz günlerde MESA Holding ile imzalanan protokol çerçevesinde izlenecek yol haritasına ilişkin fikir alışverişinde bulunulurken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat Oktay, Yozgat’ın gelişmesine katkı verenlere müteşekkir olduğunu, bu kapsamda kenevir başta olmak üzere diğer alanlarda yatırımlara hazırlanan MESA Holding yetkililerinden yeni organize sanayi  bölgesinden yer edinerek, istihdama katkı sağlamalarını beklediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bozok Üniversitesi Rektörü ve beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz,  MESA Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Yiğit Boysanoğlu ve Faruk Erol’u makamında kabul etti.

Kabulde ihtisas alanı olan endüstriyel kenevirin bütün biyokütlesinin ekonomiye kazandırılmasına yönelik geçtiğimiz günlerde MESA Holding ile imzalanan protokol çerçevesinde izlenecek yol haritasına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, MESA Holding’le yürütülecek çalışmalar hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a bilgiler verirken, yapılacak yatırımların Yozgat’a ve bölgeye sağlayacağı katkılar konusunda da açıklamalarda bulundu.

Rektör Karadağ, her alanda büyüyen ve güçlenen Üniversitenin ihtisaslaşma alanında da önemli bir mesafe kat ettiğini belirterek, MESA Holding’in Üniversite ile birlikte yürüteceği çalışmaların neticesinde yapacağı yatırımlarla bölgenin kalkınmasına ve dolayısıyla da İlin ekonomisinin büyümesi süreçlerine önemli katkılar sağlayacağını aktardı.

Rektör Karadağ, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a üniversitede yürütülen çalışmalar ve özelde üniversitenin de paydaşları arasında yer aldığı 16-17 Mart 2022 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan İKAF’22 Kariyer Fuarına ve Anadolu Üniversiteler Birliğince 20-21 Mayıs 2022 tarihlerinde Üniversitenin ev sahipliğinde düzenlenecek olan 1. AR-GE Proje Pazarı hakkında bilgiler aktararak etkinliklere katılımlarının üniversite ve çalışanları açısından ayrıcalık olacağını bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yoğun programlarına rağmen kendilerini kabullerinden ve İhtisas Üniversitesi olarak Üniversite-Sanayi işbirliğini devreye alarak önemli bir adımın atılması sürecinde verdikleri destekler için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a teşekkürlerini arz ederken, 2022-2026 stratejik hedefini “Girişim Odaklı Üniversite” olarak belirleyen Üniversitenin bundan sonra da Üniversite-Sanayi işbirliklerine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Rektör ve heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini ifade ederek, Üniversitenin gelişimine katkı sağlamak üzere, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve diğer beklentilere karşı duyarlı olduğunu, Yozgat’ın gelişmesine katkı verenlere müteşekkir olduğunu, bu kapsamda kenevir başta olmak üzere diğer alanlarda yatırımlara hazırlanan MESA Holding yetkililerinden yeni organize sanayi  bölgesinden yer edinerek, istihdama katkı sağlamalarını beklediklerini ifade etti.

Kenevir konusunun Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi kendilerinin de gündemlerinde olduğunu, konuyla ilgili yetkililerden zaman zaman sunumlar aldığını, kenevirin bütün biyokütlesinin ekonomiye kazandırılması süreçleriyle yakından ilgilendiğini sözlerine ekleyen Oktay, “Yozgat’a selam göndererek,  Anadolu Üniversiteler Birliği 1. Ar-Ge Proje Pazarı etkinlikleri ve iş insanı Bilal Şahin tarafından yaptırılan yeni Tömer binasının açılış merasimleri için 20-21 Mayıs 2022  tarihlerinde Yozgat’a gelme arzusunda olduğunu” ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM