• DOLAR
  %0,12
 • EURO
  %0,25
 • ALTIN
  %-0,46
 • BIST
  %0,37
KÜMELENME BAŞLIYOR

KÜMELENME BAŞLIYOR

Boğazlıyan Belediyesi’nce yerelde kalkınma için kümelenme harekatı başlatıldı.

Boğazlıyan’da Tarımsal Kalkınma Hareketi Başlıyor.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, bir ilke daha imza atarak, kısa ve uzun vadeli hedefleri kapsayan sosyo-ekonomik içerikli bir tarımsal kalkınma projesini başlatıyor.

Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçmesi ile birlikte altın çağını yakalayacak olan Boğazlıyan’da Başkan Gökhan Coşar, kalkınmanın yerelden başlatılacağını belirterek, “Yerel kaynaklardan yola çıkarak, yerel dinamikleri hemşehrilerimizin yenilikçilik ve girişimciliklerine olanak yaratarak birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar başkanlığında düzenlenen toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan, Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş ile esnaf ve sanatkarların katılımı ile ‘Yerelde Kalkınma için Kümelenme’ çalışması başlatıldı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın desteği ve işbirliği ile kısa ve uzun vadeli hedefleri kapsayan sosyo-ekonomik içerikli bir tarımsal kalkınma projesi başlatılıyor.

Başkan Gökhan Coşar, “İlçemizde faaliyet gösteren işletmelerimizi bir araya getirerek, çağın ticari faaliyetini profesyonel bir boyutta yapabilmek adına ‘Yerelde Kalkınma için Kümelenme’ çalışmasını başlatıyoruz” dedi.

Bu kapsamda aynı sektör ve o sektöre bağlı çalışan işletmelerle bir araya gelerek, yeni bir ortaklık modeliyle, ortak üretim ve ortak pazarlama işinin kurgulandığını dile getiren Başkan Coşar, “İlk olarak tarım ve hayvancılık konusunda bölgesinde lider konumda olan Boğazlıyan’da tarım da kullanılan aletlerin üretimini ve satışını gerçekleştiren esnaflarımızla bir araya gelerek, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi alanında diğer bölgelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına ortak olarak kurulabilecek işletmeler konusunda bir toplantı gerçekleştirdik.

Esnaflarımızla ve vatandaşlarımızla daima istişare ederek, Belediyemiz ile Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte bu birleşim sürecinde her zaman destek olacağız. Üretenin ve kazananın Boğazlıyan olması için, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Toplantının oldukça verimli geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Coşar, başta tarım uygulamalarında yerel üreticilerle birlikte harekat edeceğiz. Tarımsal üretimin geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve yerel üreticilerin desteklenmesinin önemi gün geçtikçe artıyor. İçinde bulunduğumuz salgın bunu bize tekrar hatırlattı.

Birbirinden kopuk olan tüketici ve üretici arasında bir dayanışma ağı oluşturmak, sistemli bir işbirliği geliştirmek gerek sosyal gerekse ekonomik açıdan her iki tarafa da katkı sağlayacaktır. Bunun ilk adımını bugün atıyoruz. Bu süreçte toplumsal sorumluluk ve kamusal görev bilinci ile bize destek olan odamıza da teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM