• DOLAR
  9,5247
  %0,47
 • EURO
  11,1427
  %1,05
 • ALTIN
  551,89
  %0,77
 • BIST
  1.522
  %0,18
KURALLARA RİAYET EDELİM!

KURALLARA RİAYET EDELİM!

Koronavirüsün insanda solunum yolu hastalıklarına yol açtığı, belirtilerinin ise yüksek ateş, öksürük, nefes darlığı ve halsizlik olduğu, söz konusu hastalıktan korunmada kişisel hijyen kurallarına uyulmasının önemli olduğu, özellikle yurtdışından ve umre ziyaretinden gelen vatandaşların, dönüşte 14 gün kuralına uymaları istendi.

Yeni Tip (Covid-19) Koronavirüs salgını ile ilgili alınacak tedbirlerle ilgili Yozgat Valisi Kadir Çakır başkanlığında toplantı düzenlendi.

Toplantıya Vali Çakır’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Celal Köse, Vali Yardımcıları İzzet Ercan, Turgay Ergin, Faruk Ekiz, 13 İlçe Kaymakamı, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İbrahim Akkurt, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil İbrahim İbiş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, İl Müftü Yardımcısı Süleyman Eroğlu ve ilgililer katıldı.

Toplantıda; Yeni Tip (Covid-19) Koronavirüsün insanda solunum yolu hastalıklarına yol açtığı, belirtilerinin ise yüksek ateş, öksürük, nefes darlığı ve halsizlik olduğu, söz konusu hastalıktan korunmada kişisel hijyen kurallarına uyulmasının önemli olduğu, özellikle yurtdışından ve umre ziyaretinden gelen vatandaşlarımızın, dönüşte 14 gün kuralına uymaları, 1 Mart 2020 tarihinden sonra yurtdışından gelen tüm vatandaşların kayıt altına alınması, bu bağlamda mahalle muhtarlarınca yurtdışından gelenlerin Emniyet Müdürlüğü ve Jandarmaya bildirilmesi, Koronavirüsle ilgili ihbarda bulunmak ve bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın “Alo 184” Korona Danışma Hattını aramaları, yemekhane ve toplantılarda vs. oturma düzeninin bireyler arasında bir metre mesafe bulunacak şekilde düzenlenmesi, yemekhanelerde ortak kullanılan şeker, tuz, baharat gibi aparatlarının kaldırılarak, tek kullanımlık paketlerin tercih edilmesi, koronavirüsle ilgili Sağlık Bakanlığının açıklamaları dışında hiçbir habere itibar edilmemesi konuları ele alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM