• DOLAR
  8,6580
  %1,55
 • EURO
  10,1795
  %1,20
 • ALTIN
  488,66
  %1,66
 • BIST
  1.419
  %0,10
Kuran kursu öğrencileri yarıştı

Kuran kursu öğrencileri yarıştı

Kur’an kurslarına katılımı artırmak ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okumayı teşvik etmek amacıyla Boğazlıyan Müftülüğü’nce Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler arasında ‘Bilgi Yarışması’ yapıldı.

Müftü Mehmet Güler, asıl amaçlarının Kur’an-ı herkesle buluşturmak olduğunu belirterek, Kur’an-ı Kerim’i okumanın ve öğretmenin nedenli ulvi bir görev olduğunu ve artık evlerde Kur’an okunduğunu ve bunun da son derece mutluluk verici olduğunu söyledi.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü bir dizi etkinliğe daha imza attı. Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler arasında “Bilgi Yarışması” düzenledi.

Kur’an kursları arası Bilgi Yarışmasına öğrenciler büyük bir ilgi gösterdi.

İlçe Müftüsü Mehmet Güler, başkanlığında oluşan jüri, birbirinden değerli yarışmacılar arasında dereceye girenleri belirledi.

Müftü Güler, Boğazlıyan merkez, kasaba ve köylerde Kur-an Kurslarının açıldığını, Kur’an kursunda okuyan öğrencilerin Kur’an-ı Kerim, itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrendiklerini ifade ederek, “öğrenciler arası ‘Bilgi Yarışması’ düzenlendi” dedi.

Asıl amaçlarının Kur’an-ı herkesle buluşturmak olduğunu dile getiren Güler, Kur’an-ı Kerim’i okumanın ve öğretmenin nedenli ulvi bir görev olduğunu ve artık evlerde Kur’an okunduğunu ve bunun da son derece mutluluk verici olduğunun altını çizdi.

Güler, “Amacımız halkımızın tamamını Kur’an’la buluşturmak. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Güler, yarışmanın oluşturulan komisyon tarafından yürütüldüğünü belirterek, “Yarışmada Eyüp Sultan Camii Kur’an Kursundan Kamile Bilge Sarıkaya birinci olurken, Muteber Camii Kur’an Kursundan Sabiha Çakır ikinci ve Karakoç Mahallesi Camii Kur’an Kursundan Esmanur Akarsu ise üçüncü oldu” diye konuştu.

Güler, yarışmada dereceye giren ve katılan tüm öğrencileri tebrik etti. Daha sonra birinciye bisiklet, ikinciye tablet bilgisayar ve üçüncüye ise hediye çeki ödülü verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM