• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
KURBAN TEDBİRLERİ AÇIKLANDI!

KURBAN TEDBİRLERİ AÇIKLANDI!

Kurban Bayramı’nda kurban kesmek isteyen kişilerin, dini hükümler, sağlık şartları ve çevre temizliğine uygun şekilde kurbanlarını kesmeleri için gerekli tedbirleri içeren tebliğ yayımladı.

Yozgat Valiliği kurban kesim yerlerine yönelik bir dizi tedbirler aldı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Yozgat Valisi Ziya Polat, başkanlığında il genelinde Koronavirüs (Covid-19) Salgını hakkında alınacak tedbirler kapsamında olağanüstü toplandı.

Buna göre, 31.07.2020-03.08.2020 tarihlerinde idrak edilecek Kurban Bayramında özellikle kurban satış/kesim yerlerinde oluşabilecek yoğunluk/kalabalıkların Covid-19 salgını sürecinde halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri bertaraf edebilmek için İçişleri Bakanlığı’nın 30.06.2020 tarihli Kurban Kesim Yerlerine Yönelik Tedbirler konulu genelgesi, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunca yayımlanan“Kurban Bayramı ve Öncesinde Hayvan Satış Yerlerine Yönelik Alınması Gereken Önlemler” ve 26.06.2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazete’de  yayımlanan “ 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ”de belirlenen usul ve esaslara uygun olarak kurban satış/kesim işlemlerin yapılması ile ilgili bir dizi kararlar alındı.

Alınan kararda, “Usulüne göre alınan ilan ve tebliğ edilen bu kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç unsuru oluşturmuyorsa, alınan kararlara uymayan vatandaşlara/işyerlerine Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanması, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM