• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
KUTSAL VAZİFENİN NEFERLERİ

KUTSAL VAZİFENİN NEFERLERİ

Ulu Önder Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, tarafından çelenk sunulması ile başlayan programa Boğazlıyan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam edildi. Milli birlik ve beraberliğin öneminin vurgulandığı törende; öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslek olduğu vurgulandı.

Programda; Kaymakam Aydın, Belediye Başkanı Coşar ve Milli Eğitim Müdürü Şimşek, birer konuşma yaparak, öğretmenler gününü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlamalar çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşımız okundu. Programa daha Boğazlıyan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam edildi.

Törene; Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Kocakaya, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kılıçaslan ile siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemine binaen konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, yaptı.

Yaratılmışların en şereflisi olan insanın tekamül sürecindeki en ağır sorumluluğu anneler ve öğretmenlerin üstlendiğini dile getiren Şimşek, konuşmasında; milli birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Şimşek, “Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

Ağır ve büyük bir sorumluluk olmakla birlikte eşsiz bir gurur vesilesi olan bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu önemle vurgular, bu sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getireceğine inancımı belirterek tüm öğretmenlerimizin, öğretmen adaylarımızın ve eğitim camiası personelinin Öğretmenler Gününü kutlar, başarılar dilerim.”

COŞAR; “ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ KUTSALDIR”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Öğretmenlik mesleği kutsal bir görevdir. Bu kutsal görevi kayıtsız şartsız büyük bir sorumlulukla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Geleceğin teminatı olan gençlerin kendilerini yetiştirmede ve ülkenin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlayacak gençlerimizin başarılarında en büyük pay, onları eğiten öğretmenlere ait olduğunu vurgulayan Başkan Coşar, “Öncelikle Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Bu vesileyle bir kez daha öğretmenlerimizin gününü kutluyor, başarılı ve geleceğe yön veren bireyler yetiştirmelerini temenni ediyorum.” diye konuştu.

AYDIN: ÖĞRETMENLER BİRER MEŞALEDİR

Boğazlıyan İlçe Kaymakamı Recep Aydın da “Geçmişte olduğu gibi bugün de anlamlı ve kutsal öğretmenlik mesleğine onurunu, itibarını, önemini kazandıran tüm değerleri aynı heyecan ve bilinçle sahiplenen çok değerli öğretmenlerimiz Türkiye’nin istikbali, sizlerin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.

24 Kasım Öğretmenler Gününüzü bu duygularla kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum.” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından emekli olan öğretmenlere plaket takdimi yapılırken, göreve yeni başlayan öğretmenler de yemin etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM