• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
KUVVETLİ RÜZGAR VE KAR UYARISI

KUVVETLİ RÜZGAR VE KAR UYARISI

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü kuvvetli rüzgar ve yoğun kar yağışı uyarısı yaptı.

Rüzgarın 09.02.2022 Çarşamba günü kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesinin beklenildiği, meteorolojik uyarıda; İç Anadolu Bölgesinde beklenen yağışların (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) ve doğusunda (Nevşehir, Kayseri, Yozgat ve Sivas) kuvvetli ve yoğun kar (20 cm üzeri) yağışı şekline dönüşeceği, 10.02.2022 Perşembe sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü aralarında Yozgat’ın da bulunduğu bölgeler için kuvvetli rüzgar ve yoğun kar yağışı uyarısı yaptı.

İç Anadolu bölge genelinde rüzgarın 09.02.2022 Çarşamba günü kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesinin beklenildiği, meteorolojik uyarıda; Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bugün akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin edilirken, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yaptı.

“Yoğun Kar Yağışı Uyarısı”

İç Anadolu Bölgesinde beklenen yağışların (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) ve doğusunda (Nevşehir, Kayseri, Yozgat ve Sivas) kuvvetli ve yoğun kar (20 cm üzeri) yağışı şekline dönüşeceği, 10.02.2022 Perşembe sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

Açıklamada; Karayolu, otoban ve geçitlerde buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, tipi şeklinde yağış, yüksek kesimlerde çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

“BOĞAZLIYAN YAĞIŞLI”

Öte yandan Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Boğazlıyan bugün kar yağışlı. Sıcaklık gündüz 2, gece ise eksi 1. Perşembe günü ise kar yağışlı. Sıcaklık gündüz 0, gece ise eksi 5 derece dolayında seyredecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM