• DOLAR
  12,4032
  %0,28
 • EURO
  14,0104
  %0,01
 • ALTIN
  712,16
  %-0,10
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Lassa, ‘Yola Sağlam Çık’ Projesiyle Yozgat’ta Uzun Yol Şoförleri ile Buluştu

Lassa, ‘Yola Sağlam Çık’ Projesiyle Yozgat’ta Uzun Yol Şoförleri ile Buluştu

Lassa, ‘Yola Sağlam Çık’ adlı sosyal sorumluluk projesi ile uzun yol şoförlerin ihtiyaç duyduğu beslenme ve yaşam pratiklerini Türkiye’nin dört bir yanındaki kooperatiflere taşıyor. 2011 yılında başlatılan proje kapsamında, diyetisyen ve spor uzmanlarının da yer aldığı Lassa ekipleri, şoförlere çeşitli analizler ve bire bir görüşmeler neticesinde sağlıklı yaşam önerileri sunuyor. Bu yıl 9 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında, 17 şehirde, 24 noktayı ziyaret edecek olan Lassa’nın “Yola Sağlam Çık” tırı Yozgat’ı ziyaret etti.

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa’nın öncü markası Lassa, uzun yol şoförlerinin sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olmak üzere 2011 yılında hayata geçirdiği ‘Yola Sağlam Çık’ projesi kapsamında bu yıl 17 şehirde 24 noktada uzun yol şoförleriyle buluşacak.

Bu yıl Aytemiz’in yakıt sponsoru olarak destek verdiği proje ile ekip içerisinde yer alan diyetisyen ve spor uzmanları, şoförlerle görüşmeler yaparak onların yaşam kalitesini yükseltecek öneriler sunuyor.

9 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek turun yirmi ikinci durağı Yozgat oldu. Bu kapsamda Lassa, S.S. Sorgun Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Yozgatlı şoförler, temel tıbbi ölçümlerini yaptırarak uzmanlardan sağlıklı yaşam için ipuçları aldı. Vücut kitle endeksi, şeker, kolesterol, tansiyon, yağ ölçümü gibi temel tıbbi testleri yapılan şoförler, beslenme ve spor uzmanlarından nasıl beslenmeleri ve hangi fiziksel hareketleri yapmaları gerektiği konusunda tavsiyeler alıyorlar.

Bu yıl ziyaret edilen noktalarda Probox mobil lastik ve araç bakım ünitesini kuran Lassa, şoförlere %25’e varan indirim oranlarıyla lastik satış hizmeti de sunuyor. Ayrıca etkinliğe katılan Turkcell’li şoförlere de 1gb data paketi hediye ediliyor. Lassa satış yöneticileri de sürücülere emniyetli sürüş ve performans konusunda bilgi ve danışmanlık sağlıyor.Aytemiz ise etkinliğe katılanlara avantajlı yakıt alımı sağlayan Aytemiz Kart dağıtımı yapıyor.

Ayrıca şoförler, etkinlik alanındaki aktivitelere katılarak keyifli anlar yaşadı ve katılımcılara sürüş gözlüğü ile ruhsat kabı hediye edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM