• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
MAÇ İZLERKEN ŞOK OLMAYIN!

MAÇ İZLERKEN ŞOK OLMAYIN!

Digitürk Bein Sport Yozgat yetkili bayii Ömer Doğan, internet üzerinden korsan maç ve film yayınlarının yasak olduğunu belirterek, “İnternet üzerinden korsan maç ve film yayınları yapan bazı ülkelerde ortak operasyonla sistem çökertildi. Taraftarlar, korsan maç izlerken kendi takımına zarar verdiğini unutmamalı. Çok ağır cezaları var” uyarısı yaptı.

Digiturk Yozgat yetkili bayisi Ömer Doğan, Digiturk’te yayınların kaçan yollarla izlenmesini önlemek amacıyla özel ekiplerin oluşturulduğunu hatırlattı.

Digiturk platformu üzerinden yayın yapan BeIN Sports’un internet üzerinden korsan maç ve film yayınları yapan bir sitenin tüm sisteminin polis tarafından ele geçirildiğini ifade eden Doğan, “İtalya, Fransa, Hollanda ve Bulgaristan’da yapılan ortak operasyonla sistem çökertildi. Dünya genelinde IpTV satıcılarının kullandığı bu sistemin çökertilmesi ile birlikte yaklaşık 5 milyon kişinin de yayınının kesildiği tahmin ediliyor.

IİpTV yayınları Türkiye’de de binlerce kişi tarafından kullanılıyordu. Futbol ve basketbol başta olmak üzere birçok spor dalında yayınlar için büyük paralar ödeyen Digiturk’ün illegal yayınlar yüzünden yılda 1,2-2 milyar TL arası kaybı olduğu açıklanmıştı.

Özellikle taraftarlar, korsandan maç izlerken kendi takımına zarar verdiğinin de farkında değil! Digiturk’ün Süper Lig kulüplerine ödediği parada indirime gittiği unutulmasın. Bu yüzden korsan yayınların çok ağır cezaları var. Vatandaşlarımız bu tür yayınlara dikkat etmeli ve korsan maç izlememeli” uyarısı yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM