• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MACERA ARAMAYIN!..

MACERA ARAMAYIN!..

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “Bazı ülkelerin bu çalışmaları bahane ederek Doğu Akdeniz’de oynamakta oldukları tehlikeli oyunlar Türkiye açısından kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır. Fransa’nın Kıbrıs’la ilgili meselelerde macera aramaması, çok daha sorumlu davranması esastır” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Oktay, Türkiye’nin kendi yetki sahasındaki çalışmalarını vurguladığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

“Oruç Reis Mavi Vatan sınırlarımız içerisindeki çalışmalarına kararlılıkla devam etmektedir.

Bazı ülkelerin bu çalışmaları bahane ederek Doğu Akdeniz’de oynamakta oldukları tehlikeli oyunlar Türkiye açısından kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır.

Fransa’nın GKRY ile ortak tatbikatlar düzenleyerek 1959-60 Anlaşmaları hilafına adada askeri uçaklarını konuşlandırması hiçbir şart ve ahvalde kabul edilemez. Fransa’nın Kıbrıs’la ilgili meselelerde macera aramaması, çok daha sorumlu davranması esastır.

AB başta olmak üzere, uluslararası çevrelerin de Fransa’nın bölgedeki şımarık, saldırgan ve hukuk tanımaz tavırlarına karşı tutum almaları elzemdir. Doğu Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin hilafına hiçbir girişimin yürütülme şansı olamaz.

Türkiye, Kıbrıs Türkü’nün yanında olmaya, haklı ve meşru mücadelesine kayıtsız şartsız destek vermeye devam edecektir.  Ve, kendi yetki sahasındaki çalışmalarını da kararlı bir şekilde Yavuz’la sürdürecektir.”

Fuat Oktay, ayrıca 17 Ağustos depreminde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andığını belirterek, “Aradan geçen 21 yılın ardından, afetlere hazırlıklı, yalnızca kendi topraklarında değil dünyanın dört bir yanındaki afetlere anında müdahale edip afetzedelerin yaralarını saran Güçlü Türkiye var.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM