• DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %-0,05
 • BIST
  %1,62
MAMOŞ’UN RÜYASI BEĞENİLDİ

MAMOŞ’UN RÜYASI BEĞENİLDİ

Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi öğrencileri “Mamoş’un Rüyası” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Katılımcıların büyük beğenisini toplayan oyunda, öğrenciler tiyatro alanındaki hünerlerini sergileme imkanı elde etti.

Gençlerde özgüven duygusunu kazandırmak, eleştirel düşüncenin temellerini atmak ve topluma sağlıklı ve faydalı bireyler kazandırmak amacıyla Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Doğruel, gözetiminde ve okul öğretmenleri Nilüfer Doğruel ve Arslan Bakır yönetiminde öğrencilerin oynadığı “Mamoş’un Rüyası” adlı tiyatro, okuyamayan bir gencin rüyasını esprili bir şekilde anlatan ve katılımcıların heyecanla izledikleri oyun büyük beğeni topladı.

Boğazlıyan METEM’de düzenlenen programa Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Doğruel, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Eğitime büyük önem veren ayrıca eğitim ve öğretimin yanı sıra öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sunacak projelerle adını duyuran Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi öğrencileri geleceğe emin adımlarla hazırlarken, diğer yandan da okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Nilüfer Doğruel ve Arslan Bakır, yönetiminde tiyatro eğitimi alan öğrenciler gösteri de performansları ile göz doldurdu. Öğrencilerin haftalar süren titiz çalışmaları sonucunda hazırlanan “Mamoş’un Rüyası” isimli tiyatro oyunu katılımcılardan tam not aldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, program sonunda yaptığı konuşmada, tiyatronun çok önemli bir sanat etkinliği olduğunu vurgulayarak, “Boğazlıyan’da bu tür sanatsal etkinliklerin yapılmasını destekliyoruz. Tiyatro salonlarının çok olduğu yerlerde yaşam kalitesi de yük olur. Okul idaresini, öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Çocukların geleceğe hazırlanmasında kültürel etkinliklerin büyük öneme sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Kaymakam Sinanoğlu, “Eğitici bir sanat dalı olan ve günümüzdeki sinema ve televizyonunun da temel dayanağı olan tiyatro, toplumun eğitimine, kültürüne ve estetik duyarlılığının gelişmesine önemli katkı sağlamaktadır” ifadelerinde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ise, “Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel anlamda bilgiler öğrenmesi ve yeteneklerini keşfetmesi adına çok verimli bir aktivite gerçekleştirildi” dedi.

Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Doğruel de, amaçlarının eğitim ve öğretimin yanısıra öğrencilerin sosyal anlamda daha aktif olmaları ve özgüvenlerini geliştirmeleri şeklinde açıkladı.

Doğruel, “Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Nilüfer Doğruel ve Arslan Bakır, öncülüğünde hazırlanan tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Katılımcılar ve öğrencilerimizin dikkatle ve ilgiyle izlediği tiyatro güzel anların yaşanmasına sebep oldu. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür eder, gösterdikleri performanstan dolayı öğrencilerimizi de tebrik ederim” ifadelerinde bulundu.

-“MAMOŞ’UN RÜYASI”-

Büyük bir heyecanla izlenen “Mamoş’un Rüyası” adlı tiyatro oyununda köyde yaşayan ama okumayan bir gencin rüyasını anlatıyor. Ortaokul ve liseden sonra üniversitenin veterinerlik bölümünü kazanan genci konu alan tiyatroda, rüyasında üniversite de okuyan genç, esprili bir şekilde eğitim hayatını sürdürürken, sabah annesinin ‘oğlum kalksana’ ahıra gideceksin, demesiyle bütün yaşadıklarının bir rüya olduğunu anlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM