• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Maskede Hedef 250 Bin

Maskede Hedef 250 Bin

Dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile Ulusal mücadelenin başladığı ilk günden itibaren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum ve kuruluşların atölye ve üretim kapasiteleri gözden geçirilerek acil eylem planı hazırlandı.

Aralarında Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de bulunduğu kurumlarda her geçen gün cerrahi maske ve yüz koruyucu siperlik üretimi artarken, Covid 19 ile mücadele kapsamında üretime destek sağlayan fedakar idareci, öğretmen, öğrenci, usta öğretici ve gönüllü velilere İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Hazırlanan plan dahilinde Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde okul/kurum idarecileri, bölüm şefleri, öğretmenlerimiz, usta öğreticilerimiz ve gönüllü velilerimiz tarafından tek kullanımlık cerrahi maskeler dezenfekte edilmiş ortamlarda üretilmeye başlanmıştır” dedi.

Seri üretimi gerçekleştirilen standart tek kullanımlık cerrahi maske  ve yüz koruyucu siperlikli şeffaf maskeler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve kamu görevlilerine dağıtılmak üzere İl/ilçe Sağlık Müdürlüğüne  teslim edildiğini aktaran Yazıcı, “Ulusal mücadelede etkin rol oynayan fedakar personel ve gönüllülerimiz tarafından 140 Bin 385 tek kullanımlık steril cerrahi maske ve 5 Bin Yüz koruyucu siperlikli şeffaf maske üretimi gerçekleştirilmiştir. Hedeflenen 250 bin maske üretimini gerçekleştirmek için bütün paydaşlarımızla eşgüdüm içerisinde üretime devam edeceğiz.

Covid 19 ile mücadele kapsamında üretime destek sağlayan fedakar idareci, öğretmen, öğrenci, usta öğretici ve gönüllü velilerimize teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM