• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MECLİSİN GÜNDEMİ YOĞUN

MECLİSİN GÜNDEMİ YOĞUN

Yozgat İl Genel Meclisi Temmuz  ayı toplantıları devam ediyor

Yozgat İl Genel Meclisi, Temmuz ayı oturumlarını sürdürüyor. Meclis Başkanı İskender Nazlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar, 07 Temmuz 2023 Cuma günü sona erecek.

Temmuz ayı ilk oturumu 03 Temmuz Pazartesi günü saat 11:00’de açılan Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, tüm meclis üyelerinin geçmiş Kurban Bayramlarını kutladı ve Temmuz ayı toplantılarının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Temmuz ayı toplantılarında, özellikle taşınmaz malların tahsis işlemleri ve ihtisas komisyonlarının çalışmaları ele alınıyor. Plan ve Bütçe Komisyonu, Merkez Osmanpaşa, Şefaatli Kucayca, Paşaköy, Yenifakılı Bektaşlı ve Aydıncık Kazankaya köylerinde bulunan işyeri niteliğindeki taşınmazların satılıp satılmayacağını görüşecek. Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Aydıncık İlçesi’nde çalışmalarını sürdürürken, İl Özel İdaresi Komisyonu ise Yerköy ilçesinde faaliyet gösteriyor.

Bu ay, Çayıralan ilçesinde Köye Yönelik Hizmetler Komisyonu ve Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonu çalışmalarını gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Komisyonu Akdağmadeni ilçesinde, Jeotermal ve Su Kaynakları Komisyonu ile Alt Yapı ve Sanat Yapıları Komisyonu ise Saraykent İlçesi’nde görevlerini icra etti.

Göletler ve Su Ürünleri Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonu, Yenifakılı ilçesi için hazırlanan raporu görüşecek ve karara bağlayacak. Ayrıca, İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından Akdağmadeni ilçesi Yukarıçulhalı Köyü’nde bir akaryakıt istasyonuna ait Nazım İmar Plan değişikliği maddeleri de görüşülecek.

Yozgat İl Genel Meclisi, bu toplantılar aracılığıyla il genelindeki önemli konuları ele alarak kararlarını ve çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM