• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MEGA PROJELER HIZ KESMİYOR

MEGA PROJELER HIZ KESMİYOR

AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Yozgat genelinde son 20 yıl içinde büyük hizmetler yapıldı” dedi. “Yozgat’ımızın mega projelerini yerinde incelemeye devam ediyoruz diyen Akgül; “Yozgat Havalimanı, Hızlı Tren ve yol ağlarıyla Yozgat’ın ulaşım altyapısını güçlendiriyoruz ve inşallah mega projelerimizle Bozok Yaylası Türkiye’nin yeni çekim merkezi olacak” dedi.

“UÇAK PİSTİ’NİN YÜZDE 95’İ TAMAMLANDI”

AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan’la birlikte Yozgat havalimanı inşaatında incelemelerde bulunarak müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı.

Milletvekili Akgül: “Mega Projeler Hız Kesmiyor!”

Yozgat’ın gelişimi için gerçekleştirilen mega projeler hız kesmeden devam ediyor. AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, açıklamasında; Yozgat genelinde son 20 yıl içinde yapılan büyük hizmetleri ve devam eden projeleri değerlendirdi.

Yozgat’ın ulaşım altyapısını güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen havalimanı ve hızlı tren projeleri büyük önem taşıyor. Milletvekili Akgül, Yozgat Havalimanı inşaatında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Havalimanı inşaatının hızla ilerlediğini vurgulayan Akgül, uçak pisti ve altyapı çalışmalarının yüzde 95 oranında tamamlandığını belirtti. Üstyapı ihalesinin de yapıldığını ve kule, terminal binası gibi yapıların inşasının başlayacağını aktardı. Planlanan süre içinde tüm çalışmaların tamamlanarak havalimanının hizmete açılacağına dikkat çekti.

Yozgat Havalimanı’nın, Yozgat merkez ve ilçelerinin yanı sıra çevre illere de hizmet sunacağının altını çizen Akgül, bölgenin ulaşım altyapısını güçlendirmenin yanı sıra, Bozok Yaylası’nı Türkiye’nin yeni çekim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Akgül ayrıca, Yozgat’a son 20 yıl içinde yapılan büyük hizmetlerin bunların tamamlayıcı kısımları olduğunu ifade etti. Havaalanı ve organize sanayi bölgelerinin şehrin gelişimine katkı sağlayacağını vurguladı ve bu hizmetlerin sürekli devam edeceğini belirtti.

AK Parti kadroları olarak bu önemli hedef doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayan Akgül, Bozok Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcılar için çekim merkezi olacağını ifade etti. Altyapı çalışmalarının hızla devam ettiği Bozok Yaylası’nda kurulan OSB’nin, bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat’ın kalkınması ve gelişimi için sadece ulaşım altyapısına değil, diğer alanlara da önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çekti. Bozok Yaylası’nın cazibe merkezi olması için turizm, tarım ve sanayi alanlarında da çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Turizm açısından da zengin olan Bozok Yaylası’nın doğal güzelliklerini daha geniş kitlelere tanıtmak için turizm projelerine ağırlık verdiklerini ifade eden Akgül, çalışmaların hızla yürütüldüğünü söyledi.

Tarım alanında da Yozgat’ın potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflediklerini dile getiren Akgül, modern tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması ve tarımsal üretimin artırılması için çaba harcadıklarını aktardı. Çiftçilere sağlanan desteklerle tarımsal üretimin kalitesinin artırılacağına ve ekonomiye katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Sanayi sektörünün de Yozgat için büyük önem taşıdığını vurgulayan Akgül, Bozok Organize Sanayi Bölgesi’nin bölgedeki istihdamı artıracağını ve sanayicilere sağlayacağı imkanlarla Yozgat’ın ekonomik büyümesine katkı sağlayacağını söyledi.

Akgül, “Yozgat’ın kalkınması için AK Kadrolar olarak her alanda çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Mega projelerimiz ve diğer hizmetlerimizle Yozgat’ı geleceğe taşıyacağız. Amacımız, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek, istihdamı artırmak ve bölgenin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmektir” dedi.

Yozgatlıların her daim destekleri ve teveccühleriyle çalışmalarına güç aldıklarını belirten Akgül, halkın beklentilerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, daha güzel bir Yozgat için çaba harcayacaklarını vurguladı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM