• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
MESAİ DIŞI POLİKLİNİK

MESAİ DIŞI POLİKLİNİK

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi Yozgat Şehir Hastanesinde sayılı hastanede uygulanan ‘Mesai Dışı Poliklinik’ uygulamasını hayata geçirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Hastane Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan, kendisinin de Dahiliye polikliniğinde muayene hizmeti vereceğini söyleyerek, “Mesai Dışı Poliklinik uygulamasıyla birlikte vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu ve yoğunluğun olduğu ‘Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Kardiyoloji, Ortopedi ve Üroloji branşlarında oluşturulan ekiplerimizle hizmet vermeye başladık” dedi.

Dr. Kozan, şunları aktardı.

“Bu sayede gündüz kliniklerimizde yoğunluktan dolayı randevu bulamayan ya da o saatlerde fırsat bulamayan vatandaşlarımız mesai dışında hastanemize müracaat ederek muayene olabilecek, ilaçlarını yazdırabilecek ve kontrollerini yaptırabilecekler.

Aynı zamanda hekimlerimiz gerekli gördüğü takdirde kan, idrar tahlillerini ve görüntüleme tetkiklerini yaptırabilecekler.

Bu uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte hem hastalarımızın mağduriyetleri giderilecek hem de hastanemizin temel amacı olan hizmet etmenin kapasitesi arttırılacaktır.

Şimdilik Çarşamba günleri 17.00-19.00 saatleri arasında hizmet vereceğiz ilerleyen zamanlarda inşallah hem hekim sayımız hem de hizmet vereceğimiz günleri artıracağız.”

Hastaların muayene olabilmeleri için 182’yi arayıp MHRS üzerinden, www.mhrs.gov.tr internet adresinden veya hastaneye bizzat gelerek sıra almaları gerektiğini hatırlatan Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan, “Bu konuda büyük bir fedakarlık ve özveri örneği gösteren hekimlerimize ve personellerimize teşekkür ederim, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını olsun temenni ederim” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM