• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
MEŞAKKATLİ MESLEĞE İLK ADIM

MEŞAKKATLİ MESLEĞE İLK ADIM

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Sağlık Yüksekokulunda yüksek öğrenimlerine devam eden Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin heyecanına ortak oldu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, her işin başının sağlık olduğunu ve sağlık olmadan hiçbir şey olmadığını belirterek, “Dolayısıyla sağlık süreçlerinin yönetilmesinin mimarları sizlersiniz. Çok anlamlı ve meşakkatli bir mesleği seçtiniz. İnanın bu meslek onuru ve şerefi içerisinde yarın mezun olduğunuzda hem insanlığa, hem topluma hem de birey olarak aileniz ve kendinize çok büyük değer katacaksınız” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulunda yüksek öğrenimlerine devam eden Hemşirelik Bölümü ikinci sınıf öğrencileri düzenlenen Beyaz Önlük Giyme Töreni’nde önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımlarını attı.

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulunda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Suzan Tek Ayaz, ilçe protokolü öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Sağlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Suzan Tek Ayaz yaptı.                Ayaz, “Bugün burada bir ömür boyu devam edecek meslek yolculuğunuzun simgesi olan “beyaz önlük giyme” törenini gerçekleştiriyoruz. Önlüğünüz, formanız,  aydınlığın, asaletin, bilgeliğin, alçak gönüllü olmanın, sorumluluğun, din, dil, ırk, cinsiyet, millet ayrımı yapmadan dürüstçe çalışmanın simgesidir. Sizlerin ilkeli, kaliteli, toplumsal değerlere saygılı, bilimsel bilgiyle donanmış, sorumluluk alan, yetkin birer hemşire olma yolunda ilk adımlarınızı attığınız mesleğimizi, okulumuzu ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyoruz. Bugün beyaz önlüklerinizi giydirmenin mutluluğunu, 4 yılın sonunda edeceğiniz yeminle sizleri mezun etmenin gururuyla taçlandıracağız.  Buraya gelirken gösterdiğiniz başarıyı yürekten kutluyoruz. Bu istek ve motivasyonunuzun artarak devam etmesi için tüm hocalarımızla birlikte yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise konuşmasında; sağlık çalışanı olma yolunda ilk adımlarını ‘Beyaz Önlük’ giyerek atan Üniversitenin Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencilerine önlük giydirmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, Salgın sürecinde bir kez daha gördük ki sağlık alanında başta hekimler olmak üzere hemşireler, ebeler ve bütün sağlık çalışanları çok önemli bir görev ifa ettiğini ve halen de özveri ile ifa etmeye devam ettiğini belirterek, “Her işin başı sağlık. Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Dolayısıyla sağlık süreçlerinin yönetilmesinin mimarları sizlersiniz. Gelecekte bayrağı abiler ve ablalarınızdan sizler alacaksınız. Sağlık Yüksekokullumuzun da bu temelde Akdağmadeni ilçemiz özelinde geleceğin hemşirelerini yetiştirmek gibi bir misyonunun olması çok anlamlı ve değerli. Özellikle ilçelerimizde eğitimlerini sürdüren öğrencelerimizin her zaman yanlarında olacağımızı ifade etmiştim.

Bugün de bu mutlu anlarında öğrencilerimizin heyecanına ortak olmak istedik.  Bizim eğitim-öğretim süreçlerinde amacımız sizi buradan donanımla bir şekilde mezun ederek meslek hayatınıza atılmanızı sağlamak. Onun için var gücümüzle çalışıyoruz. Eğitim-öğretim süreçlerinin yönetilmesinde bizlerden ne talebiniz oldu ise hiç birine hayır demeden karşılamaya çalıştık. Sizler bu ülkenin yarınları ve geleceğisiniz. O açıdan hepinizi kutluyor ve heyecanınızı paylaşıyorum. İyi ki varsınız ve iyi ki bizimlesiniz. Çok anlamlı ve meşakkatli bir mesleği seçtiniz. İnanın bu meslek onuru ve şerefi içerisinde yarın mezun olduğunuzda hem insanlığa, hem topluma hem de birey olarak aileniz ve kendinize çok büyük değer katacaksınız. Bundan emin olabilirsiniz. Bu duygularla beyaz önlük giyen öğrencilerimizi tebrik ediyor bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Törende 62 öğrenci, mesleğe ilk adımı temsil eden beyaz önlüklerini giydi. Konuşmaların ardından öğrenciler beyaz önlüklerini giymenin mutluluğunu yaşadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM