• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Meslek Seçimine Destek

Meslek Seçimine Destek

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı ile beraber, meslek seçme aşamasında olan öğrencilerin meslek seçimine destek oluyor.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Meslek seçme aşamasında olan öğrencilerimize İş ve Meslek Danışmanlarımızca meslekler, mesleki eğitim olanakları ve bir üst eğitim-öğretim seçenekleri konularında detaylı bilgiler veriliyor” dedi.

“İŞKUR’dan Öğrencilere Destek”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı ile beraber, meslek seçme aşamasında olan öğrencilere “Meslek Seçimine Destek’ dergisi dağıttı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile beraber meslek seçme aşamasında olan öğrencilerimizde gelecekte hangi mesleği icra etmeleri gerektiği kaygısı oluşuyor. Bu durum hem öğrenciler hem de aileleri için problem oluşturuyor” dedi.

Yıldız, “İŞKUR olarak meslek seçme aşamasında olan öğrencilerimize İş ve Meslek Danışmanlarımızca meslekler, mesleki eğitim olanakları ve bir üst eğitim-öğretim seçenekleri konularında detaylı bilgiler veriliyor” dedi.

Yıldız, bu kapsamda ilde bulunan çeşitli ortaokul ve liselerdeki meslek seçme aşamasında olan öğrencilere Genel Müdürlüğün hazırlamış olduğu Meslek Seçimine Destek Dergisinin dağıtıldığını söyledi.

Dergi dağıtımlarının devam edeceğini vurgulayan Yıldız, meslek seçme aşamasında olan öğrencilere çağrıda bulunarak, İş ve Meslek Danışmanlarıyla görüşmeleri tavsiyesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM