• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MESLEKİ YETKİNLİKLERİNİ ARTIRDILAR

MESLEKİ YETKİNLİKLERİNİ ARTIRDILAR

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Silvikültür Dairesi Başkanlığı, Yozgat-Çayıralan ve Kayseri Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle “Silvikültür Uygulamaları” konulu bir eğitim düzenlendi.                 Eğitime, Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temür, Kayseri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın, Silvikültür Daire Başkan Yardımcısı Yaşar Çakıroğlu, Kayseri Orman Bölge Müdür Yardımcısı Abdulvahap Özdemir, Silvikültür Daire Başkanlığı ve Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri, Orman İşletme Müdürleri, Orman İşletme Müdür Yardımcıları ve Orman İşletme Şefleri katıldı.

Eğitim kapsamında, arazi çalışmalarıyla silvikültür planı yapımı, tabi gençleştirme alanlarında tohum yılı tespiti, toprak profilinin değerlendirilmesi, toprak işleme yöntemleri, tohum ağaçlarının belirlenmesi, fidan sayımı, gençlik döneminde bakım, sıklık bakımı, koruya tahvil, baltalık ormanlarda yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları gibi konular ele alındı. Eğitim, Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temür’ün eğitimi değerlendirmesiyle sona erdi.

Eğitim, ormancıların bilgi ve becerilerini güncellemeleri ve en iyi uygulamaları öğrenmeleri için bir fırsat sağladı. Ormanların sürdürülebilir yönetimi ve doğal kaynakların korunması açısından silvikültür uygulamalarının doğru bir şekilde yapılması büyük önem taşırken; Katılımcılar, bu eğitim sayesinde silvikültür alanında yeni teknikleri öğrenerek mesleki yetkinliklerini artırdı.

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü ve Silvikültür Dairesi Başkanlığı, ormancıların sürekli eğitimlerine önem vererek, sektördeki gelişmeleri takip etmelerini ve en iyi uygulamaları hayata geçirmelerini sağlamaya devam edecek. (Erol TARİKCİ)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM