• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,54
 • ALTIN
  %0,13
 • BIST
  %-1,35
METEM SANAYİCİNİN UMUDU OLACAK

METEM SANAYİCİNİN UMUDU OLACAK

COŞAR; GİRİŞİMCİ RUHUNU BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYDU

Boğazlıyan’da METEM’de eğitimde bir yandan eğitim kalitesi yükseltilirken, diğer yandan da  Boğazlıyan OSB ve sanayi kuruluşlarının kalifiye eleman umudu olacak. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, girişimci ruhunu bir kez daha ortaya koydu. Coşar’ın girişimleriyle Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere, çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı açıldı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişimleri ile Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çeşitli branşlarda eğitim görecek olan öğrenciler kalifiye eleman bulmakta zorlanan sanayi kuruluşları için umut kapısı olacak.

-“METEM SANAYİCİNİN UMUDU OLACAK”-

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri ile çalışmaları devam eden ilçenin Mega Projesi olarak görülen Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi için bir projeye daha imza attı.

Coşar’ın girişimleri ile Mesleki ve teknik eğitimde nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi amacıyla önemli bir proje daha hayata geçiriliyor.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, girişimci ruhunu bir kez daha ortaya koydu.

Boğazlıyan’da Mesleki eğitim veren ve yetiştirdiği donanımlı gençler ile kalifiye eleman bulmaktan zorlanan sanayi kuruluşlarının umudu olan METEM’de Coşar’ın girişimleri ile başta OSB olmak üzere çeşitli sanayi kuruluşlarına kalifiye eleman kazandırılması amacıyla bir proje daha gün yüzüne çıkıyor.

Özellikle ara elemanı ve kalifiye işçi bulmakta zorlanan sanayici, yönünü METEM’e çevirdi.

-“EĞİTİME HEP DESTEK, TAM DESTEK”-

Bu kapsamda Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişimleri sonucu Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere, çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı açıldı.

2022-2023 eğitim ve öğretim dönemi itibariyle faaliyete geçecek olan Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı’nda Bilgisayarlı Makine İmalatı, Endüstriyel Kalıp, Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı, Makine Bakım Onarım, Mermer İşleme ve Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme gibi çeşitli branşlarda bulunuyor.

Öte yandan Başkan Gökhan Coşar, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ve beraberindeki heyet ile birlikte Boğazlıyan Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Okulu’nu ziyaret etti, burada Okul Müdürü Gürbüz Özdemir ile bir süre görüşüp başarılar dileğinde bulundu.

Coşar, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere, çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı bölümünün hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM