• DOLAR
  13,6212
  %-0,37
 • EURO
  15,4214
  %-0,68
 • ALTIN
  778,82
  %0,05
 • BIST
  1.810
  %0,05
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANACAK

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANACAK

Boğazlıyan da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Aile” teması konulu program düzenlenecek. Müftü Atıf Akşit, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammet Mustafa’nın (s.a.v.) doğum yılı olan Mevlid-i Nebi Haftası kutlamaları kapsamında Prof. Dr. Abdullah Çolak’ın katılımı ile  düzenlenecek olan programa Boğazlıyan halkını davet etti.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce 571 yılında alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammet Mustafa’nın (s.a.v.) doğum yılı olan Mevlid-i Nebi Haftası kutlamaları etkinlikleri kapsamında program düzenlenecek.

İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in 14 asır evvel, insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkaran ilahi mesajı getirdiğini ve yüce ahlakı ile tüm insanlığa örnek olduğunu söyledi.

2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftasının temasının Diyanet İşleri Başkanlığı’nca “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirlendiğini ifade eden Müftü Akşit, Mevlid-i Nebinin Müslümanların zihin ve gönül dünyalarında çok güçlü ve köklü bir yere sahip olduğunu kaydetti.

Müftü Akşit, “Peygamberimizin şahsında insanlığın yeniden doğuşunu ve aydınlık bir geleceği ifade etmektedir. Zira cehaletin ve zulmün esir aldığı, merhametin, erdemin, hikmetin kaybolduğu karanlık bir dönem; onun gelişi ve mücadelesiyle; ilmin, adaletin, merhametin aydınlığında asr-ı saadete dönüşmüştür. Cahiliye girdabında yolunu ve değerlerini kaybeden insanlar; onun peşinden giderek, kardeşliğin,  erdemin, ahde vefanın, güzel ahlakın ve bütün iyi davranışların en güzel örnekleri olmuşlardır” dedi.

PROGRAMA DAVET

İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Mevlid i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında 14 Kasım 2019 Perşembe günü Boğazlıyan Belediye Düğün Salonu’nda saat 15.30’da Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Çolak’ın katılımı ile  düzenlenecek olan “Peygamberimiz ve Aile” temalı programa bütün Boğazlıyan halkını davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM