• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Mevsimlik işçilere mobil sağlık taraması

Mevsimlik işçilere mobil sağlık taraması

Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi’nce Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden Boğazlıyan’a gelen mevsimlik tarım işçilerine Mobil Sağlık Hizmeti veriliyor.

Tarla işlerinde çalışmak için farklı şehirlerden gelen mevsimlik tarım işçileri, belirlenen alanlara yerleşmeye başladı. Belli gruplar halinde Boğazlıyan’a gelen mevsimlik tarım işçileri, köylerde çadır bölgeleri kurarak yaşıyor.

Bu kapsamda Boğazlıyan ve Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi tarafından kurulan Mobil Sağlık Hizmetleri ekipleri tarafından tüm çadır bölgelerinde yaşayan mevsimlik işçilere sağlık taraması yapılıyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, “Çalışmak için genellikle Şanlıurfa, Adıyaman gibi illerden gelen işçiler yaz dönemi boyunca çeşitli illerde tarım işlerinde çalıştıkları için yeterli sağlık hizmetini alamamaktadırlar. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararla mevsimlik tarım işçilerine sağlık hizmetleri aile hekimleri tarafından misafir hasta kapsamında veriliyor. Bu kapsamda Boğazlıyan ve Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi tarafından kurulan Mobil Sağlık Hizmetleri ekipleri tarafından tüm çadır bölgeleri dolaşılarak çadırlarda yaşayan kişilerin yaş grupları belirlenip hamile, bebek ve çocuklar tespit ediliyor. Hamile ve bebeklerin eksik aşıları tamamlanıyor. Ekiplerimiz tarafından mevsimlik tarım işçilerine hijyen, bulaşıcı hastalıklar, KKKA, anne sütünün önemi ve beslenme konularında eğitimler veriliyor. Toplum Sağlığı Mobil Sağlık Hizmetleri ekipleri tarafından verilen bu hizmetler yaz boyunca devam edecektir” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM