• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE MOBİL SAĞLIK HİZMETİ

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE MOBİL SAĞLIK HİZMETİ

Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden Yozgat’a gelen tarım işçilerine mobil sağlık hizmeti sunuluyor.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nden Yozgat ve ilçelerine gelen mevsimlik tarım işçilerine koruyucu sağlık hizmetleri ve yerinde mobil sağlık hizmeti sunuluyor.

Dr. Candaş Tan; “Mevsimlik tarım işçilerine sağlık hizmetleri sunuluyor”

Yozgat’ın Yerköy İlçe Sağlık Müdürü Dr. Candaş Tan, müdürlük olarak her yıl mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine koruyucu sağlık hizmetleri ve yerinde mobil sağlık hizmeti sunulduğunu belirtti.

Bu sene ilk ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Dr. Tan, gebe izlemleri, bebek ve çocukluk çağı aşılarının izlemi ve bilgilendirme eğitimlerinin tamamlandığını kaydetti.

Yerköy ilçe sağlık müdürlüğü tarafından düzenlenen mobil ekiplerin amacının, mevsimlik tarım işçilerinin 1. Basamak Sağlık hizmetlerini etkin alabilmeleri için periyodik olarak planlanan günlerde katılımın yüksek olması olduğunu belirten Dr. Tan, şu ifadelerde bulundu;

“Yerköy ilçe sağlık müdürlüğümüz ekiplerince her sene ilçemize gelen mevsimlik tarım işçilerimiz ve ailelerine koruyucu sağlık hizmetleri ve yerinde mobil sağlık hizmeti sunulmaktadır ayrıca  burada bulundukları dönemde kapsayıcı sağlık eğitimleri ve kronik hastalıklarının takipleri de tarafımızca yapılmaktadır.

Bu sene ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik gebe izlemlerini, bebek ve çocukluk çağı aşılarının izlemini ve bilgilendirme eğitimlerimizin ilkini tamamladık. Burada kaldıkları süre boyunca 1. Basamak Sağlık hizmetlerini etkin alabilmeleri amacıyla periyodik olarak planlanan günlerde katılımın yüksek olması amacıyla 17:00-23:00 saatleri arası ilçe sağlık müdürlüğümüz bünyesindeki sağlık çalışanlarımızın oluşturduğu mobil ekip tarafından misafirlerimize ziyaretlerde bulunacağız” şeklinde açıkladı. (Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM