• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
MEZBAHANE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

MEZBAHANE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

15 dönüm alan üzerine inşa edilen modern mezbahanenin ve hayvan satış pazarının Yerköy’de ilçe halkına hizmet vermesine sayılı günlerin kaldığı belirten Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, “Belediye personelimiz, mezbahane çalışmalarına gece-gündüz devem ediyor” dedi.

Yozgat’ın Yerköy Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, 15 dönüm alan üzerine inşa edilen modern mezbahanenin ve hayvan satış pazarının ilçe halkına hizmet vermesine sayılı günlerin kaldığını söyledi.

Başkan Yardımcıları Cemil Kaplan ve Oktay Yılmaz, makine ve ekipman taşıma çalışması devam eden Mezbahane’de incelemelerde bulundular.

İncelemeler sonrasında, Başkan Yardımcısı Oktay Yılmaz, açıklamasında; mezbahane ve hayvan satış pazarının tamamlanmasıyla birlikte ilçe halkına hijyenik bir ortamda hizmet verileceğini ifade etti.

Belediye ekipleri tarafından yürütülen çalışmaların Kurban bayramı öncesi biteceğini, mezbahane’nin taşıma ve kurma çalışmalarının belediyenin kendi ekipleri tarafından yapıldığını aktaran Yılmaz, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Yerköy Belediyesi olarak, ilçemiz halkına ve diğer il ve ilçelere daha iyi hizmet etmek tüm caba ve gayretleri göstermekteyiz. Seçim vaatlerimiz arasında da yer alan hayvan pazarı ve modern kesim hanemizin temelini geçtiğimiz yıl içerisinde atmıştık.

Allah kısmet ederse Kurban Bayramı öncesi ilçe halkımızın hizmetine açılacaktır. Mezbahanemiz şuan kurulum aşamasındadır. Kurulum aşamasında yapmış olduğumuz piyasa araştırmaları sonucusun da yüklenici firmalar bizlerden eski mezbahanede bulunan makine ve ekipmanların taşınması için 670 bin TL istemişlerdir.

Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda, tamamen belediye personelimizden oluşturduğumuz ekiple, gerek kurulum yapılmakta, gersek makine ve ekipmanlar taşınmaktadır. Ekiplerimiz tarafından devam eden çalışmalar bittikten sonra, ilçemiz modern bir mezbahaneye sahip olacaktır. Şimdiden tüm ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM