• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,31
MEZUNİYET COŞKUSU

MEZUNİYET COŞKUSU

2020-2021 akademik yılında lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan Eğitim Fakültesi ve Fen- Edebiyat Fakültesi öğrencileri düzenlenen mezuniyet törenleriyle diplomalarını aldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Yozgat Bozok Üniversitesi eğitim-öğretim süreçlerini yöneten, akademyaya değer katan, bilgi üreten, ürettiği bilgiyi teknolojiye dönüştüren, üniversite-sanayi işbirliğini hayata geçiren,  girişimci bir ihtisas üniversitesi olmanın onurunu yaşıyor” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Eğitim Fakültesi mezun öğrencileri adına Nurcan Uzun’un konuşması ile devam etti. Uzun, kaliteli bir eğitim için gereken bütün olanakları sunan Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine minnettar olduğunu belirterek başarısında maddi manevi desteklerini esirgemeyen ailesi ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, zorlu pandemi sürecinden sonra bir araya gelerek geç de olsa mezuniyet sevincini yaşadıklarını dile getirdi.

Öğrencilerle yeniden bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, “Mezun olan öğrencilerin beklentisi olan mezuniyet coşkusu sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve sizlerle paylaşıyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Yozgat Bozok Üniversitesi eğitim-öğretim süreçlerini yöneten, akademyaya değer katan, bilgi üreten, ürettiği bilgiyi teknolojiye dönüştüren, üniversite-sanayi işbirliğini hayata geçiren,  girişimci bir ihtisas üniversitesi olmanın onurunu yaşıyor” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının sonunda geleceğin öğretmenlerini yetiştiren öğretim elemanlarına emek ve çabalarından dolayı teşekkür etti.

Günün ikinci mezuniyet coşkusu Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri tarafından yaşandı. Deniz Sevinç mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Bölümü severek ve isteyerek seçtiğini dile getiren Sevinç “Aldığım eğitimin hakkını vermek için sabırsızlanıyorum. Üzerimizde emekleri olan tüm hocalarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrenciler yaş kütüğüne isim plakalarını çaktı. Mezun öğrencilerin kep fırlatmasıyla mezuniyet programı sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM