• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
MEZUNİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR

MEZUNİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Yozgat Bozok Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet törenleriyle diplomalarını aldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, fakülte dekanları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katılımı ile düzenlenen törenle öğrenciler diplomalarını aldı.

Üniversitenin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Taş yaptığı konuşmada: “Yozgat Bozok Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesinden mezun olan 411 mimar, mühendis ve şehir-bölge plancılarımızın sevincini paylaşmak,  fakültemizin ülkemize kazandıracağı mezunlarımızı şerefle uğurlamak için bir aradayız ”dedi.

Üniversitenin Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Güçlü de mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada: “Spor Bilimleri Fakültemizde 4 yıllık süre zarfında bilgi birikim ve tecrübelerimizi öğrencilerimize en iyi şekilde aktarmaya çalıştık. Türk örf ve adetlerine İslam ahlakına uygun bireyler olarak yetiştirmeye gayret ettik. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda bu vatana Yüce Türk Milletine ve dünya insanlığına hizmet sunacağınıza inancım tamdır. Bu duygularla mezuniyetiniz hayırlı, yolunuz ve bahtınız açık olsun”  dedi.

Üniversitenin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Gülşah Kaya da yaptığı konuşmada, “Her şeyden önce bugün hak ettiğiniz diplomalar aynı zamanda sizlere çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Var olan becerilerinizi geliştirmek yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin”dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, salgın dolayısıyla uzun süre hasret kaldığımız ülkemizin yarınları, geleceği, gözbebeği olan gençlerimizi yeniden Üniversitede, mezuniyet töreninde kısa bir sürede olsa görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Başarının mimarları olan öğrencilerin, öğrenci olmanın gereklerini ve gerekliliklerini yerine getirerek Üniversiteden aldıkları eğitim ile donanımlı bir şekilde mezun olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Bu ülkenin yarınları ve geleceği olan gençlerimiz Üniversitemizde mezun oluyorlar. Bundan sonraki yaşantılarında kendilerine bir hedef belirleyerek bir başarı hikâyesi yazmak için mücadele verecekler. Mezun olan gençlerimiz öncelikle kendilerine bir hedef ve ideal belirlemeli ve belirledikleri hedefe ulaşmak için çaba ve gayret göstermeli. Gösterilecek çaba ve gayretin sonunda başarı kendiliğinden gelecek ve istenilen hedeflere ulaşılacaktır.” dedi.

Tören, dereceye giren öğrencilere diplomalarının verilmesi ve kep atma ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM