• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
MEZUNİYET HEYECANI

MEZUNİYET HEYECANI

Yozgat Bozok Üniversitesinde 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

Üniversiteni Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  İl Jandarma Komutanı Albay Halil Başer, Polis Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Kişi, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney,  Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak, daire müdürleri, fakülte dekanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci aileleri ve öğrenciler katıldı.

Üniversiteni halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Tören, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi Fakülte ve Yüksekokullar birincisi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi öğrencisi Rabiya Ayar’ın mezun  öğrenciler adına yaptığı konuşma ile devam etti.

Rektör; “Toprağa bir fidan ektik, o fidan yeşerdi, dal budak oldu ve bugün meyvesini veriyor.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, konuşmasında; Yozgat Bozok Üniversitesi olarak bugün tarihi günlerden birini yaşadıklarını söyledi.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının bugün itibari ile sevincini, mutluluğunu ve de hüznünü birlikte yaşandığını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Hayat boyu öğrenme yolculuğunun önemli bir basamağına noktayı koyarken, aynı zamanda yeni bir döneme bir başlangıç yapma süreci de başlamış bulunuyor. Bu açıdan, bugün hepimiz için mutlu ve anlamlı bir gün. Toprağa bir fidan ektik, o fidan yeşerdi, dal budak oldu ve bugün meyvesini veriyor. Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak bunun haklı onurunu, gururunu ve sevincini yaşıyoruz ”dedi.

Yozgat Valisi Ziya Polat: “Yozgat’ın her daim kapısı da gönlüde sizlere açık”

Yozgat Valisi Ziya Polat da, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin mezuniyet coşkusuna ortak olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Vali Polat konuşmasında şunları söyledi.

“Yiğitler şehri Yozgat sizi seviyor. Sizin de yiğitler şehri Yozgat’ı sevdiğinizi biliyoruz. Yozgat’ın her daim kapısı da gönlü de sizlere açık olduğunu belirtmek isterim. Biz üniversitemizi her daim yanımızda gördük ve görmeye de devam edeceğiz. Yozgat Bozok Üniversitesi bölgenin en önemli marklarından biri ve bu marka üniversitede eğitim alan öğrencilerinde şanslı olduğunu düşünüyorum. Devlet üniversiteleri arasında 11. sırada yer alan bir üniversitenin öğrencilerisiniz. Bu sizin için büyük bir övünç kaynağı.  Bugün hayatınızın en güzel ve en önemli anını yaşıyorsunuz. Çünkü mezun olmanın halkı gururu ve sevincini üniversite camiası ve ailelileriniz ile birlikte yaşıyorsunuz. Yolunuz bahtınız açık olsun.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nden mezun oluyorsunuz. Aldığınız eğitim ile hem kalben hem vicdanen ve aklen bu memleketin, devletin ve milletin sizden beklentisi çok büyük. Artık bu devlete hizmet etmekle yükümlüsünüz. Yeni bir hayata atılıyorsunuz. Bu devletin ve bu milletin yarınları ile ilgili sorumluluk alma ve hizmet etme zamanı geldi. Bu devlet ve millete hizmet etme yolunda birbirinizle yarışırsınız. Umarım yolunuz ve bahtınız her daim açık olur.  Bu duygularla mezuniyetiniz hayırlı,  yolunuz bahtınız açık olsun.”

Üniversite birincisi Rabiya Ayar ise, “Yozgat Bozok Üniversitesi’nden ilimle donanmış, mana ile bütünleşmiş, yetişmiş birer fert olarak çıkıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından fakülte ve yüksekokullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin takdiminden sonra mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı. Üniversitemizden 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan 4 bin öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM