• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
MİLLETİN SESİ MEHMET AKİF ERSOY TEMALI ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ

MİLLETİN SESİ MEHMET AKİF ERSOY TEMALI ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ

İstiklal Marşının kabulünün yıldönümü ve Mehmet Akif’i anma günü etkinliklerinde Boğazlıyan İlçe Müftülüğü tarafından Ortaöğretim okullarında okuyan öğrenciler arasında “Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri” isimli şiirini ezbere okuma yarışması düzenledi.

İlçe Müftüsü Mehmet Güler, Milletin Sesi Mehmet Akif Ersoy temasıyla ‘Çanakkale Şehitleri’ şiir yarışmasının düzenlendiğini söyledi.

İstiklal marşının kabulünün yıl dönümünü kutlamak, istiklal harbinde gösterilen milli ve manevi ruhu canlandırmak adına Ortaöğretim okullarında okuyan öğrenciler arasında “Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri” isimli şiirini ezbere okuma yarışmasının düzenlediğini belirten Müftü Güler, “Canları pahasına bu vatanı bizlere emanet eden şehit ecdadımıza ve bu kahramanlıkları şiirleriyle destanlaştıranlara vefa borcumuzu ödeme adına onları anmak, anlamak ve yad etmek istiyoruz. Bunun için bu yarışmaları düzenliyoruz. Ayrıca bu tür yarışmaların öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmelerine de katkı sağlayacağına inanıyoruz. Katılımları için öğrencilere ve onları yetiştiren öğretmenlere ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Heyecanla geçen yarışma sonunda,  ‘Çanakkale Şehitleri’ şiirini birbirinden güzel okuyan öğrenciler arasından dereceye girenleri seçmekte komisyon zorlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda; Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Altıntaş birinci, Kız İHL öğrencisi Beyza Sözener ikinci, Boğazlıyan Anadolu Lisesi öğrencisi Nazar Şahin üçüncü ve Zeynel Deniz Anadolu İHL öğrencisi Serhat Taşdelen dördüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere birinciye 250, ikinciye 200, üçüncüye 150 ve dördüncüye 100 TL para ödülü verilirken, her öğrenciye ayrıca İslam İlmihali ödülü verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM