• DOLAR
  13,4889
  %0,13
 • EURO
  15,2836
  %0,08
 • ALTIN
  797,37
  %0,49
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Milletvekili adayı Minar Gazetemizi ziyaret etti

Milletvekili adayı Minar Gazetemizi ziyaret etti

AK Parti Yozgat Milletvekili Adayı İskender Minar, Yozgat’ın çehresinin AK Parti eserleri ile değiştiğini söyledi.

Ak Parti Milletvekili adayı İskender Minar, gazetemizi ziyaret etti. Minar’ın ziyaretine Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Ustaoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Bayram Eroğlu, Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç ve partililer eşlik etti.

AK Parti Yozgat Milletvekili Adayı İskender Minar, Boğazlıyan’da bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını ve vatandaşlarla bir araya gelerek hayır dualarını ve desteklerini istediklerini söyledi.

Ak Parti’ye olan sevgi ve teveccühün her yerde kendini hissettirdiğini ifade eden Minar, “Vatandaşlarımız AK kadroları bağrına basıyor. AK Parti’nin görevi teslim aldığı günden beri, bayrağı düşürmeden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesi ile ‘sırat-ı müstakim üzere yürüyerek’ hedefine varmaya çalışıyor” dedi.

Emanetin sahibinin millet olduğunun bilincinde olduklarını,  hiç akıllarından çıkarmadıklarına da dikkat çeken Minar, bu hassasiyetle yapılan 15 yıllık AK Parti hizmetlerinin Yozgat’ın çehresini değiştirdiğini söyledi.

“Tarım ve hayvancılık destekleri her yıl katlandı”

Minar, Yozgat’ta tarım ve hayvancılık alanındaki yatırımların her yıl artarak devam ettiğini AK Parti iktidarı dönemde Yozgat’ta hayvancılık alanında yatırımların katlandığını kaydetti.

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme hibelerinden yararlanan vatandaşların, son teknoloji ile donatılmış tesislerini açtığını vurgulayan Minar, büyükbaştan küçükbaşa, besiden süte, yemden arıcılığa kadar 15 yılda Yozgat’ta hayvancılık desteğinin 115 kat arttığını ve bu yatırımların Yozgat merkez ve ilçelerinde de her geçen gün yenilerinin yapıldığını aktardı.

“Hayvancılık desteklerinin değerini çiftçimiz biliyor”

Minar, “İktidarlarımız döneminde ilimize toplam 163,5 milyon TL, hayvancılık desteği verdik. Halen yeni yapılacak veya modernize edilecek ahır ve ağılların inşaatına yüzde 50 hibe sağlıyoruz. Çiftçilerimiz bu imkanlardan faydalanıyor. Küçükbaşta 100-200 baş, büyükbaşta 10-50 baş anaçlık işletmeler destekliyoruz. Hayvancılık yapan çiftçilerimizin bu desteklerin ne kadar önemli olduğunu biliyor. Ayrıca, yüksek verimli erkek damızlık alımında (boğa, koç, teke) yüzde 80 hibe veriyoruz. 500 baş kapasiteli damızlık gebe düve ve damızlık koç teke üretim merkezleri de kuruyoruz. Her şey hayvancılığın ilimiz genelinde yaygınlaşması için.  Buzağı ve damızlık hayvan alımına yüzde 50 hibe, et sığırcılığına uygun 200 başa kadar düve alımına yüzde 30 hibe veriyoruz. Aşıları yapılmış 4 aylık her buzağı için ise 750 TL destek veriyoruz. Bu destekler, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı ciddi anlamda rahatlatıyor” dedi.

“Genç çiftçilerimize 14.3 Milyon hibe desteği”

IPARD ile Yozgat’ta; toplam yatırım tutarı 249,2 milyon TL, olan 261 adet projeye 126,5

milyon TL hibe sağlandığını vurgulayan Minar, 308 kişinin de bu yatırımlarla istihdam edildiğini kaydetti. Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteğinin 2016 yılında uygulamaya geçtiğini hatırlatan Minar, 2016-2017 yıllarında 476 genç girişimcinin 14,3 milyon TL hibe desteği aldığını sözlerine ekledi.

Gazetemiz Yazı Ailesi de ziyaretten duyduğu memnuniyetliği dile getirdi, başarılar dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM