• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLETVEKİLİ ADAYLARI AÇIKLANDI

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Seçimlere sayılı günler kala partiler, seçmenlere vaatlerini ve projelerini anlatmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yozgatlı seçmenler de 14 Mayıs’ta sandık başına giderek tercihlerini belirleyecekler.

14 Mayıs seçimleri için milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na sunuldu.

AK Parti’de eski milletvekili Abdulkadir Akgül, MHP de Yozgat milletvekili Ethem Sedef ve İYİ Parti’de ise eski politikacı Lütfullah Kayalar liste başı aday olarak yer aldı.

İŞTE ADAYLAR;

AK PARTİ:

Abdulkadir Akgül

Süleyman Şahan

İskender Minar

Yusuf İbiş

MHP:

İ. Ethem Sedef

Kazım Ergün

Ülkü Yılmaz

Sezer Yozgat

İYİ PARTİ:

Lütfullah Kayalar

Ali Keven

İsmail Yılmaz

Aslıhan Çelebi

Seçimlere sayılı günler kala partiler, seçmenlere vaatlerini ve projelerini anlatmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yozgatlı seçmenler de 14 Mayıs’ta sandık başına giderek tercihlerini belirleyecekler. Seçim sonuçları ise Türkiye’nin siyasi geleceği açısından önem taşıyor.

Türkiye’de 14 Mayıs Pazar günü, hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimleri için sandık başına gidilecek. Seçimler öncesinde partiler, adaylarını açıkladı ve seçmenlerle buluşmaya devam ediyor.

Yozgat’ta ise AK Parti, İYİ Parti ve MHP milletvekili adaylarını belirledi. AK Parti’de eski milletvekili Abdulkadir Akgül, İYİ Parti’de eski politikacı Lütfullah Kayalar, MHP ise Yozgat milletvekili Ethem Sedef’i birinci sıraya koydu.

Seçimler öncesinde partiler, seçmenlerle buluşarak vaatlerini ve projelerini anlatmaya çalışıyor. Yozgatlı seçmenler de tercihlerini belirlemek için 14 Mayıs’ta sandık başına gidecekler. Seçim sonuçları, Türkiye’nin siyasi geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Seçimler öncesinde partilerin seçim çalışmaları da hız kazandı. Parti liderleri ve adayları, seçmenlerle buluşuyor.

Yozgat’ta da seçmenler, parti ve adayların vaatlerini ve projelerini dikkate alarak tercihlerini yapacaklar.

Seçim sonuçları açıklandıktan sonra ise Türkiye’nin siyasi geleceği, yeni cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin belirlenmesiyle birlikte şekillenecek. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM