• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLETVEKİLİ SARIBAL; TÜRKİYE’NİN  HİÇBİR SORUNU ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLDİR

MİLLETVEKİLİ SARIBAL; TÜRKİYE’NİN HİÇBİR SORUNU ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLDİR

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi, Tarım Hayvancılık ve Köy Hizmetleri Komisyonu Başkanı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “Tarım başta olmak üzere ülkemizde ciddi sorunlar var. Çiftçinin sorunları bir türlü çözülmüyor. Daha da derinleşiyor, daha da büyüyor. Türkiye’nin hiç bir sorunu çözümsüz değil. Yerel de yaşanan sorunları görebilelim. Buraya dönüp yüzümüzü dönebilelim. Halkla bütünleşebilelim. Ve ülkenin kaynaklarını doğru yerde kullanabilelim. Bunu başarabiliriz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi, Tarım Hayvancılık ve Köy Hizmetleri Komisyonu Başkanı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Boğazlıyan’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Milletvekili Sarıbal, beraberinde CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı ve partililerle birlikte gazetemiz bürosunu ziyaret etti.

Milletvekili Orhan Sarıbal, yaptığı açıklamada; Yozgat’ın bir tarım memleketi olduğunu ancak, çiftçinin sorunlarının bir türlü çözülemediğini söyledi.

Boğazlıyan’da bir süre önce dolu yağışının meydana geldiğini hatırlatan Sarıbal, “Dolunun verdiği etkileri yerinde görmek, tarımdaki nohut ve şeker pancarı ile buğday hakkında sivil toplum kuruluşları ve çiftçilerin görüşlerini aldık. Türkiye zor bir süreçten geçiyor ekonomik olarak.  Ziyaret kapsamında banka önünde bekleyen bir grup çiftçi ile görüştük. Üreticiler nohut fiyatından çok şikayetçi. Mazot, diğer gübre ve ilaç fiyatlarının yüksekliğinden çok şikayetçi ama en önemlisi ürünlerini burda 2.8, 3  ve 3,1 liraya satarken ürün tüccara geçtiğinde bugün 4 ve üzerine çıkmış bulunuyor. Pazarlarda en ucuz nohut 8 liradan başlıyor. 12-15 liraya kadar çıkıyor. Tarımda ciddi sorunlar var. İzmir, Bursa ve Manisa bölgesinde salçalık yada sanayi domatesinde ciddi sorunlar var. Çiftçinin sorunları bir türlü çözülmüyor. Daha da derinleşiyor, daha da büyüyor” dedi.

Boğazlıyan’ın güzel bir ilçe olduğunu da dile getiren Sarıbal, “Ama ayağa kaldırmak lazım. Hep birlikte kaldırabiliriz bu mümkün. Türkiye’nin hiç bir sorunu çözümsüz değil. Başarabiliriz yeter ki; yerel de yaşanan sorunları görebilelim. Buraya dönüp yüzümüzü dönebilelim. Halkla bütünleşebilelim. Ve ülkenin kaynaklarını doğru yerde kullanabilelim. Bunu başarabiliriz. Seçim yok ama biz Boğazlıyan’dayız halkın içindeyiz, sorunları yerinde tespit edip, halkın yanında olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yerel medyanın sorunlarına değinen Sarıbal, “Yerel medya da zor bir süreçten geçiyor, bunu gördük. Basın yoksa halkın habere ulaşma olanağı da az oluyor” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM