• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLİ GURURUMUZ

MİLLİ GURURUMUZ

TEKNOFEST’TE BOZOK ÜNİVERSİTESİ DE BOY GÖSTERDİ

Türkiye’nin 100. yılına özel olarak düzenlenen TEKNOFEST 2023 etkinliği, büyüleyici teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri ve daha birçok etkinlikle Ankara’nın gökyüzünü süsledi. Bu yıl Etimesgut Havalimanı’nda gerçekleşen etkinliğe, Yozgat Bozok Üniversitesi de büyük bir coşkuyla katıldı.

TEKNOFEST, Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olarak biliniyor. Gerçekleşen etkinlikte, geleceğin teknolojileri sergilendi ve genç girişimcilerin yaratıcılıklarını konuşturabileceği bir platform sunuldu. Ayrıca, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, sergiler, sahne gösterileri ve daha pek çok etkinlik de ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşattı.

Yozgat Bozok Üniversitesi de TEKNOFEST 2023’ün gurur verici paydaşları arasında yer aldı.         Üniversite, etkinlik kapsamında Etimesgut Havalimanı’nda konumlanan H4 numaralı stantta kendine yer buldu. Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar’ın da katıldığı açılış programı, sağlık bakan yardımcısı, vakıf temsilcileri ve diğer üniversite rektörlerinin bir araya gelmesiyle renklendi.

Üniversitenin stantı, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, misafirlerle birebir ilgilenerek üniversitenin çalışmalarını ve katkılarını anlattı. Ayrıca, TEKNOFEST açılışının hemen ardından Rektör Yaşar, Anadolu Ajansı ve Akademi Tv’nin sorularını da içtenlikle yanıtladı.

Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, TEKNOFEST 2023’ün, Türkiye’nin teknolojik vizyonunu yansıtan en büyük organizasyonlardan biri olduğunu vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin 100. yılında bu büyük coşkuya ortak olmak ve ülkemizin Türkiye Yüzyılı hedefinde İhtisas Üniversitesi olarak yerimizi almak üzere buradayız.” şeklinde konuştu.

TEKNOFEST açılışı dolayısıyla bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’in ülkemizin teknolojik vizyonunu yansıtan en büyük organizasyonlardan biri olduğunu belirterek, Cumhuriyetimizin 100. yılında bu büyük coşkuya ortak olmak ve ülkemizin Türkiye Yüzyılı hedefinde İhtisas Üniversitesi olarak yerimizi almak üzere burada bulunduklarını belirtti.

TEKNOFEST 2023, teknoloji ve yenilikleri kutlamak, gençleri teşvik etmek ve ülkenin geleceğine yönelik vizyonu güçlendirmek adına atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin etkinliğe olan katkısı ise bu vizyonun önemli bir parçasını oluşturuyor. (Erol TARİKCİ)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM