• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Milli İstihdam Seferberliği

Milli İstihdam Seferberliği

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işveren ziyaretlerini sürdüren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Teşviklerden işverenlerin azami derecede yararlanabilmeleri için İl Müdürlüğü olarak işverenlere hizmet sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Şartları uyan tüm işverenlerimizi başta ilave istihdam teşviki olmak diğer tüm teşviklerimizden yararlandırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işveren ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, geçtiğimiz günlerde yapımı devam eden Yozgat Havaalanı İnşaatını ziyaret etti, ardından Yozgat Şehir Hastanesi yetkilileri ile buluştu.        Ziyaretlerinde işverenlerle buluşan Yıldız, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında işverenlere önemli bilgiler verdi.

İlave istihdam teşviki başta olmak üzere İşbaşı Eğitim Programı hakkında bilgiler veren Yıldız, bu teşviklerden işverenlerin azami derecede yararlanabilmeleri için İl Müdürlüğü olarak işverenlere hizmet sunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Yıldız, “İşveren ziyaretlerimiz hız kesmeden devam edecek. Şartları uyan tüm işverenlerimizi başta ilave istihdam teşviki olmak diğer tüm teşviklerimizden yararlandırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“İŞKUR Girişimcilik Programlarına Devam Ediyor”

Bu arada Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Girişimcilik Programları düzenlemek için Protokol imzalandı.

Program hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Yozgat’ta gerçekleştirmek istediği bir iş fikri olan ancak sermayesi olmayanlar için bu eğitimlerin büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Yıldız, eğitimlerde katılımcılara günlük 20 TL cep harçlığı verileceğini ve eğitim süresince devamsızlık yapmamaları gerektiğini söyledi.

Yıldız, Yozgat’ta iş fikri olup ta belge almayan kimse kalmayıncaya kadar bu Girişimcilik Eğitim Programlarının açılmasına devam edileceğini de kaydetti.

“İŞKUR Mesleki Eğitim Kurslarında işbirliğine devam ediyor”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Aydıncık ilçesinde açılması planlanan mesleki eğitim kursları hakkında Aydıncık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette Mesleki Eğitim Kursları hakkında görüş alışverişinde bulunan Yıldız, Aydıncık Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği kapsamında Aşçı Yamağı ve İmitasyon Takı İmalatçısı mesleklerinde kurslar açılacağını dile getirdi.

Yıldız, “Mesleki Eğitim Kurslarının önemine değinerek bu kurslar işsizlerimiz için büyük fırsat anlamına geliyor. Aynı zamanda İşgücü piyasasının nitelikli personel açığını kapatmak için bu kurslara ihtiyacımız var. Ayrıca eğitim süresince kursiyerlerimize cep harçlığı verdiğimiz gibi Genel Sağlık Sigortası ve İş kazası Meslek Hastalığı sigorta primleri de İŞKUR tarafından karşılanıyor” dedi.

Yıldız, Mesleki Eğitim Kurslarının yaygınlaşması için Aydıncık Belediyesini ziyaret ederek işbirliği teklifinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM