• DOLAR
  %0,55
 • EURO
  %-1,06
 • ALTIN
  %-1,09
 • BIST
  %-0,41
Minik Kalpler Büyüledi

Minik Kalpler Büyüledi

Boğazlıyan Müftülüğü’nce başlatılan küçük yaştaki çocukları Kur’an-ı Kerim’le tanıştıran kurslara ilgi her geçen gün artarken, minik kalpler yıl boyunca öğrendiklerini düzenlenen etkinlikle taçlandırdı.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğüne bağlı Ovakent Beldesi’ndeki 4-6 yaş Kur’an kurslarında minikler hem eğleniyor, hem öğreniyor. Bu kurslarda çocuklara başta Kur’an-ı Kerim eğitimi olmak üzere değerler eğitimi de alıyor.

4-6 yaş Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artarken, minik çocuklar yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’le tanışıp, değerler eğitimi alıyor. Minik kalpler yıl boyunca öğrendiklerini düzenlenen etkinlikle taçlandırdı.

Ovakent’te düzenlenen yıl sonu etkinliğine İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Güler, Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ile Ovakent halkı katıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, 4-6 yaş grubu kursun sadece dini anlamda değil, milli ve kültürel değerler açısından çok yönlü bir eğitim olduğunu belirterek, ailelere ve kurs yetkililerine teşekkür etti.

İlçe Müftüsü Mehmet Güler ise, çocukların bu kurslarda ‘Değerler Eğitimi’ adı altında dini bilgiler öğrendiklerini belirterek, “Ayrıca saygı, sevgi, merhamet, paylaşma ve yardımseverlik gibi güzel alışkanlıklar da kazanıyorlar” dedi.

Derslerde çocukların yaş grubu dikkate alınarak gelişim süreçlerine uygun etkinliklerin işlendiğini kaydeden Güler, “Kurslarımıza katılım çok güzel oldu. Ovakent Belediye Başkanımız Menderes Öztürk ile İlçe Müftülüğümüzde görevli öğretici Medine Koçak ve yardımcısı Nuray Hanım’a da katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Etkinlikte, minik kalpler birbiriden güzel sunumlarla katılımcılara güzel anlar yaşatırken, katılımcılar tarafından miniklere çeşitli hediyeler verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM