• DOLAR
  8,6619
  %-0,03
 • EURO
  10,1842
  %0,23
 • ALTIN
  490,67
  %-0,17
 • BIST
  1.392
  %-1,94
MİNİK YÜREKLERDE KOCAMAN VATAN SEVGİSİ

MİNİK YÜREKLERDE KOCAMAN VATAN SEVGİSİ

Eğitim ve öğretimin yanısıra çeşitli aktivitelerle adını duyuran Boğazlıyan Fatih İlkokulu, farklı bir etkinliğe daha imza attı.

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize Vatan ve Bayrak sevgisini aşılama konusunda etkinlik düzenleyen Fatih İlkokulu vatan sevgisini, birlik ve beraberlikle harmanladı.

Okulun 4 C sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Sevim Bakır ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Gamze Kalın’ın hazırladığı “15 Temmuz Şehitleri Anısına” düzenlenen etkinlikte, şehitlik ile ilgili sözler, salavat-ı şerife söyleme,Kuran’ı Kerim’den kısa süre ve dualar ile Yasin, Tebareke, Nebe Sûrelerinin okunduğu kısa bir Mevlid programı düzenlendi.

Okul Müdürü Bekir Erkoç, Milletleri ayakta tutan ve vatandaşlar arasındaki birlik ve beraberliği sağlayan ahlâkî değerlerden birinin hiç şüphesiz vatan sevgisi olduğunu belirterek, minik yüreklerde ‘Vatan Sevgisi’ konusunu işleyen öğretmenlere, öğrencilere ve onlara destek veren kıymetli ailelerine teşekkür etti.

Bu milletin, bu memleketin fedakar insanların omuzlarında yükseldiğini ifade eden Erkoç, “Bundan sonrada bu fedakar insanların yetişeceği süreçte de devam edecektir. Vatanımız hiçbir zaman sahipsiz kalmadı, kalmayacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında 15 Temmuz Demokrasi Zaferi kapsamında planlanan bir etkinlikle öğrencilere vatan sevgisi, bayrak, milli birlik ve beraberlik vurgusu, şehitlik, kahramanlık kavramları aşılanmaya çalışılarak, manevi değerlerimizi yaşatmış olduk” şeklinde konuştu.

Programda; Gül suyu ve lokum ikram edilirken, 4 C sınıfı annelerinin katkıları ve katılımıyla programda minik yürekler vatan sevgisine dikkat çektiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM