• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-4,50
MİNİKLER NEŞE SAÇIYOR

MİNİKLER NEŞE SAÇIYOR

KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ HEM ÖĞRENİYORLAR HEM EĞLENİYORLAR

Boğazlıyan İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler temel dini bilgiler ve değerler eğitiminin yanı sıra çeşitli oyunlar oynayıp hem öğreniyor hem eğleniyor.

Boğazlıyan’da Kuran Kursları oldukça zevkli geçiyor.

İlçe Müftülüğü bünyesinde açılan yaz Kur’an kursunda minikler hem eğleniyor hem öğreniyor.

Kur’an Kursunda eğitim gören onlarca çocuk, Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor. Çocuklar bu kurslarda değerler eğitimi altında dini bilgiler öğrenerek saygı, sevgi, ahlak, merhamet, paylaşma ve yardımseverlik gibi güzel alışkanlıklar kazanırken, derslerde çocukların yaş grubu dikkate alınarak gelişim süreçlerine de uygun etkinlikler düzenleniyor.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Tayfun Onur’un hocalığını yaptığı kursta minikler bir yandan Kur’an eğitimi alırken, diğer yandan da kurs dışında kalan zamanlarda da kurs hocaları öğrencileri ile spor ve çeşitli aktiviteler yapıyorlar.

Boğazlıyan’da İlçe Müftülüğü’nce 2022 yaz Kur’an kursları devam ediyor. Yaz Kur’an Kursunda devam eden eğitim ve öğretim faaliyetleri yanı sıra sosyal faaliyetlerde yerine getiriliyor.

Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanında, hocaları eşliğinde sportif ve sanatsal etkinliklere katılan öğrenciler, gönüllerince eğleniyor.

Kurs süresinde çeşitli oyunlar oynanıyor, çocuklara ikramlarda bulunuluyor.

Öğrencilerini kurs kapısında güler yüzle karşılayan Tayfun Onur, verdiği dini eğitim sonunda bahçede onlarla birlikte çeşitli etkinliklerle eğleniyor.

Son olarak hayvan sevgisine vurgu yapılan etkinlikte, yavru tavşanların karnını doyuran miniklerin hayvan sevgisi de gözlerden kaçmadı.

Camilerin kapısının herkese açık olduğu belirtilirken, Cami’nin hayatın merkezi olduğu, hayatın merkezinde cami varsa kötülüklerin önlenebileceği ve iyiliklerin artabileceğine vurgu yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM