• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİNİKLERDEN DEPREMZEDELERE BÜYÜK DESTEK

MİNİKLERDEN DEPREMZEDELERE BÜYÜK DESTEK

Çekerek İlçe Müftüsü Fazıl Saraç, Çekerek Beyazıt 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencilerinin büyük bir yardımseverlik örneği gösterdiğini söyledi.

Küçük öğrencilerin, kumbaralarında biriken paralarını İlçe müftülüğüne teslim ettiklerini belirten Saraç, paraların depremzedelere gönderilmek üzere kullanılacağını açıkladı.

Öğrencilerin bu davranışının kendilerini son derece memnun ettiğini belirten Saraç, “Çocuklarımızın böyle bir davranışta bulunması, bizi hem gururlandırdı hem de umutlandırdı. Bu küçük yaşta böyle bir duyarlılık göstermeleri gerçekten takdir edilecek bir davranış. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe müftüsü, öğrencilerin bağışladığı paraların depremzedelere yardım olarak gönderileceğini belirterek, “Ülkemiz son zamanlarda birçok deprem felaketiyle karşı karşıya kaldı. Bizler de elimizden geldiğince depremzedelere yardım etmeye çalışıyoruz dedi. Camilerimizden yaklaşık 300 bin ₺, personelimizden ise 75 bin₺ toplamıştır. Ancak Öğrencilerimizin bu bağışı meblağ olarak az ama manevi katkısı yardım çalışmalarımıza katkı sağlayacak.” diye konuştu.

Müftü Saraç Çekerek Beyazıt 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencilerinin bu örnek davranışının toplumda yardımseverlik ve dayanışma duygularının yaygınlaşmasına katkı sağlayacağının altını çizdi.

Çocuklara motivasyon

Öte yandan Yenifakılı İlçesinde de çocuklar için moral ve motivasyon etkinliği düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen büyük depremlerin ardından Yenifakılı ilçesinde misafir olan çocuklar ile ilçe öğrencilerine yönelik kaynaşma ve moral etkinlikleri devam etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM