• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİSAFİRLERİMİZ 9 BİNE YAKLAŞTI

MİSAFİRLERİMİZ 9 BİNE YAKLAŞTI

Hatay’ta meydana gelen depremin ardından Yozgat Valiliği, Yozgat ve ilçelerine gelen depremzedelerin konaklama yerleri ve sayılarını açıkladı.

Depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaların sürdüğü Yozgat’ta, vatandaşlar da depremzedelere yardım etmek için yoğun çaba gösteriyor.

Buna göre, kendi istekleri ile Yozgat’a gelen depremzedelerin konaklama yerleri şöyle:

Kamu Misafirhaneleri’nde 1.707 kişi, otel ve apartlarda 236 kişi, kendi imkanları ile evlerde ve yakınlarının yanında barınanlar ise 6.793 kişi olmak üzere toplam 8.736 kişi konaklıyor.

Öte yandan Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, depremde yaralanan vatandaşların tedavi gördüğü sağlık tesislerindeki hasta sayısını açıkladı.

Buna göre, Yozgat İl genelinde 1.359 kişi tedavi görürken, ilçelere göre hasta sayıları şöyle:        Akdağmadeni Hastanesi’nde 50, Aydıncık Hastanesi’nde 3, Boğazlıyan Hastanesi’nde 140, Çandır Hastanesi’nde 3, Çayıralan Hastanesi’nde 18, Çekerek Şehit Harun Hastanesi’nde 19, Kadışehri Hastanesi’nde 18, Saraykent Hastanesi’nde 28, Sarıkaya Hastanesi’nde 198, Sorgun Hastanesi’nde 271, Şefaatli Şehit Osman Hastanesi’nde 19, Yenifakılı Hastanesi’nde 11, Yerköy Hastanesi’nde 92 ve Yozgat Merkez’de ise 489 kişi tedavi görüyor.

Valilik yetkilileri, depremzede vatandaşların barınma ve sağlık ihtiyaçları için gerekli çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca, yardım kampanyalarına da devam edildiği ve halkın desteğiyle birlikte depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmaya çalışıldığı ifade edildi.

Hatay merkezli 10 ili etkileyen deprem büyük bir korku ve panik yaratmıştı. Birçok vatandaş evlerini terk ederek park, bahçe ve sokaklarda geceyi geçirmek zorunda kalmıştı. Ancak Yozgat Valiliği ve diğer kurumların hızlı ve etkili müdahaleleri sayesinde, deprem sonrası yaralı ve mağdur vatandaşların ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor.

Öte yandan deprem bölgelerinden ilçemize gelen depremzede aileler, devlet yurtlarına yerleştirildi.

Yurtta barınma, yemek, sağlık ve her türlü ihtiyaçları karşılanmaya başlanan depremzede aileler ile bir süre görüşen İlçe Kaymakamı Recep Aydın, depremzede ailelere geçmiş olsun dileklerini ileterek, devletin ve tüm Boğazlıyanlıların depremzede vatandaşlarının yanında olduğunu, hem buradaki ailelere hem de deprem bölgesindeki vatandaşlara yardımların devam edeceğini  vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM