• DOLAR
  %-0,10
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,28
 • BIST
  %0,31
MÜFTÜ AKŞİT’TEN KURBAN UYARISI

MÜFTÜ AKŞİT’TEN KURBAN UYARISI

Boğazlıyan Müftüsü Atıf Akşit, yaklaşan kurban bayramı öncesi kurban kesimi ve dağıtımında dikkat edilmesi gerektiğini söyledi, ayrıca vekaletle kurban bağışı kampanyasının devam ettiğini ve Boğazlıyan’da Bayram Namazının 09 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 05.55’te kılınacağını söyledi.

Boğazlıyan Müftüsü Atıf Akşit, yaklaşan kurban bayramı öncesi kurban kesimi ve dağıtımında dikkat edilmesi gerektiğini söyledi, “Kurban bayramının hikmeti sahip olduğumuz imkânları paylaşmakla, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmekle gerçekleşir” dedi.

Kurban Bayramı’nın Müslümanların idrak ettiği 2 dini bayramdan birisi olduğunu ve kurban bayramı biz Müslümanların her yıl idrak ettiği iki büyük bayramdan birisi olduğunu belirten Akşit, Cumartesi günü kutlanacak olan mübarek kurban bayramının ülkemize ve tüm islam alemine hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

Kurban, şartları tutan hayvanların dini usullere göre kesilmesi gerektiğini açıklayan Akşit, “Bütün ibadetlerin öğrettiği temel konulardan birisi de maddi ve manevi temizliktir. Vatandaşlarımız kurbanlarını keserken ve sonrasında kurbanın, ibadetin ruhuna uygun davranmaya dikkat etmeleri yerinde bir davranış olacaktır. Özellikle aile ve akrabalık ilişkilerinin canlandığı, küslüklerin ve dargınlıkların giderildiği özel günlerdir. Bayramlarda yaşlılar, çocuklar ve yetimler unutulmamalıdır. Özellikle kestiğimiz kurbanlarla ihtiyaç sahiplerini ulaştırmamız gerekir” dedi.

-VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİMİ-

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla başlatılan uygulama kapsamında Boğazlıyan’da da vekaletle kurban bağışı kampanyasının devam ettiğini de sözlerine ekleyen Müftü Akşit, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın’ı makamında ziyaret ederek, vekalet yoluyla kurban bağışına desteği için teşekkür etti.

-BAYRAM NAMAZI-

Bu arada Boğazlıyan’da Bayram Namazı Saat: 05.55’te kılınacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM