• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MUHTARLAR GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Mahalle ve Köylerinde devlet ile vatandaş arasında köprü olan yerel yönetimlerin vazgeçilmez yapı taşı olan muhtarlar günü ilçemizde düzenlenen törenle kutlandı.

19 Ekim Muhtarlar Günü, yerel yönetimlerin önemli temsilcileri olan muhtarlar, ilçemiz Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen özel bir törenle kutlandı.

Boğazlıyan’da gerçekleşen Muhtarlar Günü kutlaması coşkuyla karşılandı.

Atatürk Anıtı’na Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Özmen, tarafından çelenk sunma töreni ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Salih Özmen, konuşmasında; muhtarların toplumsal hayatın önemli bir parçası olduğunu ve devletin kurumsal temsilcileri olduklarını vurguladı. Özmen, muhtarların vatandaşlarla devlet kurumları arasındaki iletişimi kolaylaştırarak, çağdaş kamu yönetimi anlayışının gerektirdiği katılımcılığı sağladıklarını dile getirdi.

Özmen, muhtarlığın toplumun kültürel ve sosyal hayatının önemli bir parçası olduğunu vurgulayarak, “Muhtarlık müessesesi, insan odaklı hizmet anlayışının icrasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Vatandaşların tercihi ve seçimiyle iş başına gelen muhtarlar, vatandaşlar ile devlet arasında köprü vazifesi görerek devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiriyorlar” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, açıklamasında; gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlara hizmetlerinden dolayı şükranlarını sundu, “ilçemizde görev yapan tüm muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Muhtarlar günü kutlamalarına Belediye Başkanı Gökhan Coşar, İl Genel Meclis Üyeleri Mikayil Demir ve Emin Mustafa Baran, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı. Programın sonunda, bu özel günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Muhtarlar toplumun temsilcileri olarak önemli bir rol oynuyorlar. Devlet kurumları ile vatandaşlar arasında köprü görevi üstlenen muhtarlar, yerel yönetimlerin temel taşları olarak kabul ediliyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM