• DOLAR
  13,5650
  %-0,18
 • EURO
  15,2603
  %-0,18
 • ALTIN
  792,53
  %-0,21
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Muhtarlar günü kutlandı

Muhtarlar günü kutlandı

İlçemizde 19 Ekim Muhtarlar Günü, düzenlenen törenle kutlandı.

19 Ekim ‘Muhtarlar Günü’ kutlandı. Boğazlıyan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene,

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, Jandarma Komutanı Teğmen Kamil Çaylı, Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Cengiz, İl Genel Meclis Üyeleri Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar ile Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Beyaz, Özel İdare Müdürü Recep Boylu ile merkez, kasaba ve köy muhtarları katıldı.

Törende, Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Cengiz, Aşağı Mahalle Muhtarı Hasan Bozoğlu ve Yoğunhisar Köyü Muhtarı Halil İbrahim Zorluaslan, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Cengiz, Muhtarlık müessesesinin kültürün ve toplumsal hayatın önemli yapı taşlarından olduğunu söyledi.

Muhtarların bulunduğu mahallede veya köyde devletin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkla devlet kurumları arasında köprü vazifesi gördüğünü kaydeden Cengiz, “Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Muhtarlarımız bir yandan milletimizin devlet kurumlarıyla  ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi  anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında  önemli bir görevi yerine getiriyor” dedi.

Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Zekeriya Cengiz, “Tüm muhtar arkadaşlarımız mahalle ve sokağındaki vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde olması için çaba sarf etmektedir. Boğazlıyan Muhtarlar Derneği olarak; önceliklerine göre, doğrudan çözüme ulaştırmak adına elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Cengiz, şöyle devam etti.

“Muhtarlar olarak kendi adımıza değil, temsil ettiğimiz mahalle sakinleri adına yetkili makamlara taşınılan sorunların da çözümüne olan katkılardan dolayı herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Biz dernek olarak, muhtarlık camiasına nasıl faydalı olabiliriz sorusundan yola çıkarak çalışmalar yapıyoruz. Mahallesinde, köyünde yetimin, garibanın, öksüzün, her türlü eksiklerini bilen muhtarlardır.

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel  bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik  çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak  belirlenmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gerek milletimiz, gerekse devletimiz adına önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, tüm muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Konuşmaların ardından programa katılan heyet Boğazlıyan  Kaymakamı Davut  Sinanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kaymakam Sinanoğlu, tüm muhtarların muhtarlar gününü kutladı.

Daha sonra Boğazlıyan öğretmenevinde muhtarlara öğle yemeği verildi, 4 dönem muhtarlık yapanlara plaket verildi.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, İl Genel Meclis Üyeleri Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar, Boğazlıyan Kaymakamlığı’nca hazırlanan teşekkür plaketini Kemaliye Mahallesi Muhtarı Şaban Erdoğan, Çarşı Mahallesi Muhtarı Mustafa Koçyiğit, Aşağı Sarıkaya Mahalle Muhtarı Zabit Alkan ve Yenikışla Köyü Muhtarı Yıldırım Beyazıt Bektur’a verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM