• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Türk bayrağının göndere çekilmesinden sonra; Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Bülent Karasu, yaptığı konuşmada; “Bizler devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcileriyiz. Son dönemde ülke olarak mücadele verdiğimiz Covid-19 salgını sürecinde de halk sağlığını korumak adına vatandaşımız ve devletimizin yanında üstümüze düşen her görevin takibindeyiz” dedi.

Boğazlıyan Muhtarlar Derneği tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında ‘Muhtarlar günü’ programı düzenlendi.

Bu yıl beşincisi düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen program çerçevesinde Merkez, Köy ve Mahalle Muhtarları Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanarak Anıta çelenk sundular.

Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Bülent Karasu, “Muhtarlarımız bulundukları mahalle ve köylerde, devletimizin tüm kesimlerini temsil etmektedirler. Ayrıca devletimiz ve milletimiz arasında köprü vazifesini üstlenmektedirler. Bu nedenle 19 Ekim Muhtarlar günü olmasını sağlayan değerli büyüklerimize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Karasu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Muhtarda Devletin Temel Taşıdır. Tüm muhtar arkadaşlarımız mahalle ve sokağındaki vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde olması için çaba sarf etmektedir. Boğazlıyan Muhtarlar Derneği olarak; önceliklerine göre, doğrudan çözüme ulaştırmak adına elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Karasu, “Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel  bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik  çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak  belirlenmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gerek milletimiz, gerekse devletimiz adına önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, tüm muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyor. Bizlerin huzuru için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi de saygıyla anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından muhtarlar Boğazlıyan Şehitliğini ziyaret etti.

Programa; İl Genel Meclis Üyeleri Muktat Erdem ve Mikayil Demir ile Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Gökhan Coşar da belediye sosyal tesislerinde muhtarlarla bir araya gelerek, günlerini kutladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM