• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Yerel Yönetimlerin Yapı Taşları

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Mahalle ve Köylerinde devlet ile vatandaş arasında köprü olan yerel yönetimlerin vazgeçilmez yapı taşı olan muhtarlar günü ilçemizde düzenlenen törenle kutlandı.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen program çerçevesinde Merkez, Köy ve Mahalle Muhtarları Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanarak Anıta çelenk sundular.

Boğazlıyan Muhtarlar Derneği adına bir konuşma yapan Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Salih Özmen, Muhtarlar bir yandan Köy ve Mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirdiğini vurguladı.

19 Ekim Muhtarlar Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtı’na Boğazlıyan Muhtarlar Derneği Başkanı Bülent Karasu tarafından çelenk sunma töreni ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Boğazlıyan Muhtarlar Derneği adına bir konuşma yapan Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Salih Özmen, “Bu günün ‘Muhtarlar Günü’ ilan edilmesinde başta Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, Gazi Meclisimize ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Muhtarların bir yandan Köy ve Mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Özmen, “Daha anlaşılır bir ifade ile Devlet vatandaş arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlığın 187 yıllık Merkezi/Yerel idareyi temsil eden kurumlan arasında toplumsal barışın sağlandığı müesseselerden biri olduğu unutulmamalıdır.

Çünkü temsil ettiği gücü Türkiye Cumhuriyeti Mührü’nden alan bu müessese siyasallaşmamış tek çözüm merkezidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Muhtar, demokrasinin temel taşıdır. Bu günü bizlere “Muhtarlar Günü” olarak hediye eden başta Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize ve Gazi Meclisimize teşekkürlerimizi sunuyor, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor ve meslektaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, gerek milletimiz gerekse devletimiz adına önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü en kalbi duygularımla kutluyor selam ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Programa; muhtarlar ile birlikte, İl Genel Meclis Üyeleri Muktat Erdem ve Mikayil Demir, siyasi parti temsilcileri kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Program sonunda; günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM